přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPředstavení Antigona spojí operu s rockem

15.12.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Antigona

Antigona

Svou veřejnou premiéru si ve středu v pražském Kongresovém centru odbude rocková opera Antigona autorů Milana Steigerwalda, Pavly Forest a Ireny a Petra Žantovských.

Kromě operní pěvkyně Evy Urbanové a mladé slovenské sopranistky Lívie Vénosové jsou v představení obsazeni i osobnosti tuzemské rockové scény, jako Tomáš Hájíček ze skupiny Krucipüsk, Marka Rybin z kapely Gaia Mesiah, Jan Toužimský z Arakainu, Martin Zeller z Cocotte Minute, nebo Azi známý z Temperamenta.
Hudební doprovod obstará početně obsazená živá rocková kapela.

Předprodej vstupenek zajišťuje síť Ticketstream, kde jsou ke koupi za 390 Kč.
Divadelní nastudování Antigony je plánováno na duben nadcházejícího roku.

Antigona, Praha – Kongresové centrum, 20. 12. 06


Stručně o ději…
Příběh vystupující z hlubin tajemného starověku s sebou přináší dvě základní dějové linie - téma generační vzpoury a téma lásky doslova až za hrob. V bratrovražedném souboji se vzájemně zabijí dva bratří, následníci trůnu. Této situace využije Kreón, jejich strýc, aby uchvátil moc a sám se zmocnil vlády. V atmosféře strachu a počínající hrůzovlády se mu postaví Antigona. Vzepře se nesmyslným příkazům i rodové tradici, odmítne roli poslušné ženy a manželky, odhodlaně a vzdorně hájí své právo na svobodné rozhodování o sobě samé a o svých činech. Jako silná a charismatická osobnost strhne na svoji stranu i syna Kreóna, Haimóna, který se do ní zamiloval a spolu s ní raději volí boj a smrt, než potupu porážky a život v ubíjející nesvobodě. Ovšem ani Kreón nevychází z příběhu jako absolutní vítěz, prosadil a udržel sice svou moc, ale zůstává opuštěný a sám. Jeho vláda se hroutí a říše rozpadá, duch vzpoury je silnější než staré tradice. (zdroj: antigona-rockopera.com)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Predstaveni-Antigona-spoji-operu-s-rockem~15~prosinec~2006/

Komentáře

celkový počet: 1

janina  Antigona je skvělá!!

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.