muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPřed Avril Lavigne zahrají broumovští Imodium

2.7.2008 | Autor: redakce | sekce: novinky

Avril Lavigne

Avril Lavigne

foto: Sony BMG

Přesně za týden se do České republiky vrátí populární kanadská zpěvačka Avril Lavigne, aby na svém koncertu v pražské O2 Areně představila své třetí album The Best Damn Thing, které vydala v loňském roce. Role předskokanů se na koncertu zhostí domácí kapela Imodium.

Tříhlavé broumovské těleso Imodium si dávno před svými pubertálními lety zamilovalo přínos Kurta Cobaina rockové scéně. Pod jeho pomyslným dohledem počalo v devětadevadesátém tvořit písničky, které vyzbrojilo nirvanovským feelingem a studijní angličtinou. Mezitím se jejich tvorba daleko více posunula k vlastnímu modernímu zvuku, jehož souputníky lze objevit na trase skupin Silverchair, Creed a Incubus. Angličtinu pokořila čeština, a tak se zpěvák a kytarista Thom, baskytarista Radouš a bubeník Kharl posílili o možnost komunikovat se svými vrstevníky o současném světě, který je z jejich hlediska tolik bolestivý.

Zpěvačku Avril Lavigne mezi hvězdy světové pop-music katapultovalo už její debutové album Let Go z roku 2002, kterého se prodalo čtrnáct miliónů kopií a které získalo osm nominací Grammy. Následná druhotina Under My Skin, kterou zpěvačka v rámci doprovodného turné přijela v červnu 2005 představit i do Prahy, pak její pozici upevnila. Aktuální The Best Damn Thing je potom prvním albem s autorskými skladbami zpěvačky. Se svou čerstvou energií, punk-rockovými rify, nezapomenutelnými melodiemi a povznášejícími refrény přetéká smělostí a sebejistotou a jasně ukazuje, že Avril se zlepšila a vyzrála jako skladatelka i jako performerka. S produkcí alba Avril pomáhali Butch Walker, který spolupracoval už na předchozí desce, Dr. Luke, Rob Cavallo (Green Day, My Chemical Romance) a manžel Deryck Whibley z kapely Sum 41.

Vstupenky na pražský koncert jsou nadále k dostání v síti Sazkaticket v cenách od 550 do 790 Kč.

Avril Lavigne, Praha – O2 Arena, 8. 7. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Pred-Avril-Lavigne-zahraji-broumovsti-Imodium~02~cervenec~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.