muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPouštní bouře byla v Srpnu, The Way a Mandragora jsou v sobotu na Rychtě

28.11.2003 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

the way

the way

To bylo v srpnu 2003. Zatímco nevídaná tropická vedra spalovala zemi, došlo u skupiny The WAY k významným změnám, které představovaly z hlediska vývoje kapely skutečnou bouři. Uplynul přesně rok od vzniku skupiny The WAY. Co se mezitím stalo? Předně byl připraven repertoár pro první album i pro koncertní program. Jeho skladba je tvořena kombinací poměrně čistého hardrocku navazujícího na tradici vrcholné a zřejmě nejlepší kapely tohoto stylu Deep Purple, a kompozic v duchu progresivních experimentálních skupin éry artrocku a jazzrocku. Obnoveny byly i některé staré skladby Freeway Jam, avšak ve zcela nové podobě (například jazzrocková instrumentální Wattagamma, uváděná na koncertech v průběhu vrcholného období v roce 1991, je nyní obohacena o zpěv a hrána s výraznějším funkovým nasazením). Jistý ústup naopak zaznamenala prostá rockově písničková forma, a to zejména z důvodu absolutního přesycení hudební scény tímto typem tvorby -- třítónových tříminutových písniček s ambicemi pro hitparádu Eso. V červnu také proběhl první koncert The WAY, a to konkrétně 3. 6. v pražském Futuru v rámci akce Music Helps Children. I přes poměrně krátkou expozici, poněkud nesourodé obsazení celého multikoncertu (technokapela, hard rock band, písničková kapela...) a konečně i násilné ukončení produkce The WAY těsně před extatickým vyvrcholením improvizační části skladby Children Of The Earth, se jednalo o značně vydařený koncert. Na něj pak navázaly další živé produkce. To hlavní, co se však během léta tohoto roku událo, a co bylo onou bouří, spočívalo v rozšíření sestavy a zcela jasném vykrystalizování stylu a hudebního zaměření kapely. Hunter se totiž vrátil ke své dávné myšlence obsazení elektrických houslí, které by progresivní sound kapely ještě umocnily. Zprvu panovaly jisté obavy, zda bude vůbec možné najít odpovídajícího hráče. Avšak nečekané se brzy stalo skutkem. Koncem srpna přichází na zkoušku houslista Honza, jehož výkon je natolik přesvědčivý, že ostatní hráči jsou z konkursu odvoláni ještě dříve než se ho stačí zúčastnit. Rok po svém vzniku, opět za extrémních podmínek, tedy našla kapela The WAY svojí cestu. Cestu maximální progresivity s návazností na ty nejlepší kořeny, cestu k novým obzorům... za odhalením tajemství nebes.

www.baracnickarychta.cz

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Poustni-boure-byla-v-Srpnu-The-Way-a-Mandragora-jsou-v-sobotu-na-Rychte~28~listopad~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.