muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPo Nouvelle Vague přijede Marc Colin s projektem Hollywood, Mon Amour | aktualizováno

22.9.2008 | Autor: redakce | sekce: novinky

Hollywood, Mon Amour

Hollywood, Mon Amour

Před rokem se v rámci koncertní série Euroconnections ve vyprodaném Paláci Akropolis představila francouzská skupina Nouvelle Vague a letos, 11. října, bude pódium patřit dalšímu z projektů skladatele Marca Colina - Hollywood, Mon Amour.

Stejně jako u Nouvelle Vague je Colin věrný svým oblíbeným písním 80. let, které přepracovává do akustických moderně znějících verzí s kytarami a perkusemi. Jak už název napovídá, tentokrát se zaměřil na melodie písničky z filmů, mezi kterými nechybí Flashdance, Merry Christmas Mr Lawrence, Top Gun nebo Rocky III.

Prvnímu albu 80's Movie Songs Reinvented, které projekt vydá v říjnu, své hlasy propůjčily namátkou zpěvačky Skye (ex Morcheeba), Juliette Lewis, Cibelle, Yael Naim, Dea Li a řada dalších.

Do Prahy skupina zavítá v šestičlenném složení, jehož součástí budou kromě Collina a hudebníků také zpěvačky Nadeah Miranda a Jody Sternberg (taktéž ex Morcheeba). Obě s pařížským skladatelem v minulosti spolupracovaly na Nouvelle Vague.

Podzimní Euroconnections

Vedle Hollywood, Mon Amour se do konce roku v rámci Euroconnections uskuteční ještě tři koncerty: jak jsme již informovali, tento pátek přijede zahrát britsko-švédská trip-hopová skupina CirKus v čele se zpěvačkou Neneh Cherry. Poté se 27. listopadu představí francouzsští Watcha Clan a Wax Tailor a 18. prosince belgická šansoniérka Francoiz Breut.

Role předskokanů se zhostí domácí Photolab, kteří na sebe upozornili mimo jiné díky filmu Pusinky, kde se objevilo několik jejich písní.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Hollywood, Mon Amour, Praha – Palác Akropolis, 11. 10. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Po-Nouvelle-Vague-prijede-Marc-Colin-s-projektem-Hollywood-Mon-Amour~22~zari~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.