přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníNové album Flaming Lips

11.1.2002 | Autor: Ondřej Váša | sekce: novinky

Flaming Lips

Flaming Lips

V květnu by mělo vyjít nové album Flaming Lips, na kterém kapela v současnosti pracuje. Dvanáct skladeb je již vpodstatě hotových, zatímco přes sto dalších se v hrubé formě nabízí. Kapela se podle všeho jala experimentovat s digitálním vybavením studia, alespoň zpěvák a kytarista Wayne Coyne si jej nemůže vynachválit: "Takhle můžeme třebas kompilovat rytmy a pracovat na materiálu takřka nepřetržitě. Dřív, kdybychom měli řekněme třicet, čtyřicet skladeb a měli je všechny nějak pojmout, asi bysme se z toho pozvraceli. Ale teď... prostě procházíme různé atmosféry, dokud se nám nelíbí, a vybíráme si je jako třešně z dortu." Přesto se má album držet v intencích zatím poslední desky The Soft Bulletin. "Zvláštní je, že naše dřívější nahrávky zní docela experimentálně, alespoň to lidi říkaj'. A to jsme se snažili o normální pop. A teď, když se snažíme doopravdy experimentovat, nám z toho ten pop fakt vyleze," podotýká Coyne, který se s kapelou nachází ve studiu producenta Davea Fridmanna jižně od New Yorku.

Dalším projektem Flaming Lips je film Xmas on Mars, který kapela režíruje, produkuje a ostatně si v něm i zahraje. Jedná se o jakousi podivnou komedii o sebrance kolonistů na Marsu, kteří se rozhodnou řešit deprese a ponorkovou nemoc pomocí oslav prvních vánoc. Ostatně co čekat od kapely, která vydává boxset čtyř desek, co se mají pouštět simultánně (Zaireeka), anebo vymýšlí projekt, jehož cílem je složit symfonii prostřednictvím puštěných autorádií na parkovišti?

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Nove-album-Flaming-Lips~11~leden~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.