muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníMTV a Microsoft společně nabídnou legální stahování hudby

16.12.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

MTV

MTV

Televizní síť MTV společně s počítačovým gigantem Microsoft nabídne v blízké době hudebním fanouškům službu nazvanou Urge, která se stane součástí přehrávače Windows Media Player.

Uživatelé si budou moci jednotlivě nebo po balíčcích koupit některé z dvou milionů písní. Služba však nebude kompatibilní s počítači Macintosh vyráběné společností Apple Computer a s přehrávači iPod.
Vzhledem k tomu, že iPody mají v současné době přibližně pětasedmdesátiprocentní podíl na trhu s prodejem digitální hudby a obchod Apple iTunes Music nyní odpovídá za 80 procent licencovaných stažených nahrávek z internetu, dá se očekávat, že by se mohl zvýšit zájem také o jiné mp3 přehrávače, než o v současnosti nejoblíbenější iPod.

Microsoft však stále tají ceny, za které si budou moci nahrávky zakoupit. I v tomto směru by se totiž v budoucnu mohl svádět tuhý konkurenční souboj.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/MTV-a-Microsoft-spolecne-nabidnou-legalni-stahovani-hudby~16~prosinec~2005/

Komentáře

celkový počet: 1

Marty  ...

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.