muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLeonard Cohen začal pracovat na novém albu

24.6.2010 | Autor: Jan Kocur | sekce: novinky

Leonard Cohen

Leonard Cohen

foto: Lorca Cohen/Sony BMG

Říká se, že dobré věci nestárnou. Ačkoliv je v případě Leonarda Cohena jasné, že věk nikdo nezastaví, v případě jeho hudby platí zmíněné sousloví bezezbytku. Proto nezbývá, než zajásat nad informací, že pětasedmdesátiletý elegán pracuje na svém novém albu, které má být hotové na jaře příštího roku. Zdá se, že zdravotní potíže, které Cohena trápily v průběhu namáhavého turné, jsou už pryč a má dostatek sil na neméně namáhavý nahrávací proces. Na výsledném albu se podle kanadského zpěváka objeví deset či jedenáct písní, z nichž pouze jedna byla napsána v průběhu turné, ostatní pocházejí z doby předchozí.

Těžko u Leonarda Cohena předpokládat divoké hudební experimenty, a tak i seznam interpretů, kteří jej při psaní písní jakýmkoliv způsobem ovlivnili, je mile staromilský v podobě Toma Waitse, Boba Dylana či Van Morrisona. Nicméně jedno překvapení si Cohen přece jen přichystal, když oznámil, že se chopil vůbec poprvé také produkce alba, na němž se představí i Tim Kinsbury z Arcade Fire.

Zatím poslední studiové album Leonarda Cohena Dear Heather vyšlo v roce 2004, v roce 2009 se připomněl vynikajícím živou nahrávkou Live in London.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Leonard-Cohen-zacal-pracovat-na-novem-albu~24~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.