muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

ostatníEternal Seekers: Lenka Dusilová a Clarinet Factroy zítra pokřtí společné album

20.10.2008 | Autor: PR | sekce: novinky

Lenka Dusilová

Lenka Dusilová

foto: Matěj Stránský/Respekt

Společný projekt Lenky Dusilové, pianistky Beaty Hlavenkové a experimentálního Clarinet Factory Eternal Seekers již několik týdnů putuje světem. Mimořádnému setkání šestice hudebníků z rozdílných hudebních světů však posluchači mohou být přítomni i naživo. V rámci festivalu Struny podzimu bude projekt představen zítra a ve středu v prostoru Pražské křižovatky. U příležitosti prvního z koncertů bude album také slavnostně pokřtěno.

Nepřehlédněte také...

>> Rozhovor s Lenkou Dusilovou

„Když jsme na jaře odtajňovali program letošního ročníku Strun podzimu, říkal jsem, že tento projekt hned dvojnásob splňuje festivalové motto ‚zážitek z objevování‘, a to nejen pro festivalové publikum, ale i hudebníky samotné. Hudební krajina, do které nás tato zdánlivě nesourodá šestice zve, je mnohovrstevná a přitom vzácně celistvá, nová, inspirativní,“ říká Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu.

Eternal Seekers aneb „věční hledači“ našli společný jazyk v hudbě, ve které se mísí šanson i soundtracková obraznost, blues i moderní komorní hudba, dotek elektroniky i jazzu, experiment i minimalismus. Bohatě vrstevné klavírní aranže Beaty Hlavenkové prostupují sférické až ambientní experimenty Clarinet Factory a nad tím vším se lehce vznáší vokál Lenky Dusilové.

Poslední vstupenky na oba koncerty lze zakoupit ve Festivalovém informačním a předprodejním centru, umístěném v hlavní pokladně Národního divadla, a hodinu před začátkem koncertu v místě konání. Koncerty začínají v 19:30.

Eternal Seekers, Praha - Pražská křižovatka, 21. a 22. 10. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Lenka-Dusilova-a-Eternal-Seekers-zitra-pokrti-spolecne-album~20~rijen~2008/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.