muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKytarový mág Jeff Beck před sebou má pražskou premiéru

25.1.2011 | Autor: redakce | sekce: novinky

Jeff Beck

Jeff Beck

Slavný britský  kytarista Jeff Beck se vůbec poprvé ve své více jak čtyřicetileté kariéře vydá koncertovat do Česka. V rámci série Prague International Bluenight vystoupí 23. června v Tesla Areně na pražském Výstavišti.

Jeff Beck je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie. Jeho žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou. Je držitelem pěti cen Grammy, na další - včetně těch letošních - byl nominován. Do rock´n´rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009).

Beck byl členem mnoha seskupení a projektů, ve všech vždy zanechal jeho inovativní styl nesmazatelnou stopu. Ať už jako člen již zmiňovaných Yardbirds (po Eriku Claptonovi a před Jimmy Pagem), kteří v době jeho působení zažili nejúspěšnější a nejkreativnější období, či jako frontman The Jeff Beck Group. Nahrával s mnoha hudebníky – například Mickem Jaggerem, Kate Bush, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem.

Vstupenky v cenách od 799 do 1799 Kč jsou už teď k dostání v síti Ticketportal, od 27. ledna pak také v síti Ticketpro.

Jeff Beck, Praha – Tesla Arena, 23. 6. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Kytarovy-mag-Jeff-Beck-pred-sebou-ma-prazskou-premieru~25~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.