muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

ostatníKoncem měsíce vyjde nové album Michala Prokopa

18.10.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Michal Prokop

Michal Prokop

foto: SONY BMG

Po zhruba šesti letech se s novým albem vrací zpěvák Michal Prokop a jeho kapela Framus Five. Jmenovat se bude Sto roků na cestě,  vyjde 30. října a nabídne dvanáct skladeb.

Jaká deska bude? „Chvíli rockově bluesová, chvíli trochu najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ popisuje Prokop svou novinkovou nahrávku. „Původně jsme plánovali vše stihnout do léta. Nakonec se ale nahrávání protáhlo o několik měsíců, ne nadarmo nese deska název Sto roků na cestě.“

Na hudbě se zpěvákem spolupracovali spoluhráč z kapely Jan Hrubý a také Petr Skoumal, který si na desce také zahostoval hrou na klávesy; na textech se podíleli Pavel Šrut a Jan Lacina. Kromě zmíněného Petra Skoumala zde dále hostuje ještě  Jan Kořínek (varhany),  Bára Vaculíková a Léňa Yellow (sbory).

Tracklist:

Zatmění
Silueta
Někdy a někde
Kartáček na zuby
Obyčejnej chlápek
Kuplířka Lukrécie
Šeherezáda
Zítra to roztočíme  
Stodolní
Sto roků samoty
Dobrý ráno miláčku
Útěky
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Koncem-mesice-vyjde-nove-album-Michala-Prokopa~18~rijen~2012/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.