muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKabáti v Eurovizi skončili poslední, vyhrála Marija Šerifović

13.5.2007 | Autor: redakce | sekce: novinky

Marija Šerifović

Marija Šerifović

Vítězkou letošního ročníku písničkové soutěže Eurovision Song Contest se včera večer ve finských Helsinkách stala zástupkyně Srbska, zpěvačka Marija Šerifović se skladbou Molitva. O jejím vítězství rozhodlo 268 bodů, které vycházejí ze součtu bodů přidělených jednotlivými zúčastněnými státy na základě poměrných počtů diváckých SMS hlasů.

Vedle Marije se na pomyslné stupně vítězů dostal ukrajinský zpěvák Verka Serduchka s písní Dancing Lasha Tumbai (235 bodů), který byl zároveň favoritem českých diváků, a ruská dívčí skupina Serebro soutěžící se skladbou Song #1.

Vůbec první interpret soutěžící za Českou republiku, skupina Kabát s písní Malá dáma, se do samotného finále neprobojoval. Při čtvrtečním semifinále skončil ze ziskem jediného bodu, za který může děkovat divákům z Estonska, na posledním, tedy osmadvacátém místě.

Na úplné výsledky finále letošní Eurovize se můžete zde, semifinálové potom naleznete pod tímto odkazem.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Kabati-v-Eurovizi-skoncili-posledni-vyhrala-Marija-Serifovic~13~kveten~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.