muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníJudas Priest: kapela, která navždy spojila rock s koženými bundami

29.9.2015 | sekce: novinky

Judas Priest: kapela, která navždy spojila rock s koženými bundami

To, že každý správný rocker, metalista či punker nosí koženou bundu, ví dnes skoro každý. Kde se ale tento fenomén vzal a kdo ho vlastně zavedl – o tom už se mluví méně. Takže je nejvyšší čas to konečně napravit.

S fenoménem kožených bund jsou často spojovány takové kapely, jako Ramones, Sex Pistols nebo Kiss. Jistě, členové těchto skupin kožené bundy nosili a jejich fotografie v křivácích obletěly a dodnes oblétají celý svět. Úplně poprvé však kožený styl do rockových vod zavedl někdo úplně jiný. A neméně známý.

Někteří o něm tvrdí, že byl (a dodnes je) nejlepším metalovým zpěvákem všech dob. Jiní zacházejí ještě dál a označují ho titulem „Metal God“ (česky Metalový Bůh).

Ti z vás, kteří živě pamatují na 70. léta a 80. léta, už nejspíš tuší. A těm ostatním to hned prozradíme. Oním metalovým Bohem je zpěvák Rob Halford z kapely Judas Priest.

Novou rockovou módu zavedl na konci 70. let, kdy Judas Priest celkově změnili svůj vizuální styl. Zahodili gotické hávy a oblékli na sebe kožené bundy (tzv. křiváky), které ještě pro jistotu osadili cvočky a pyramidami. A navždycky tím změnili rockový svět.

Kožené bundy už tehdy zažívaly obrovský boom díky Hollywoodu (boom rozpoutal zejména herec Marlondo Brando), ale s rockovou a metalovou hudbou je spojili právě až Judas Priest. A už o pár měsíců později se na pódiu v kožených bundách objevovali také členové kapel Ramones, Sex Pistols a dalších. Kožená bunda se během chvilky stala symbolem všech opravdových rockerů.

Od té doby uplynula spousta vody a dnes už kožené bundy nosí prakticky všichni – bez ohledu na to, jaký hudební styl nebo životní styl vyznávají. Přesto lze mezi jednotlivým kousky najít rozdíly. Zatímco rockeři, metalisté nebo punkeři mívají kožené bundy bohatě vyzdobené cvočky a pyramidami, ti ostatní nosí jednodušší bundy bez výrazných prvků.

Na každý pád je kožená bunda kouskem oblečení, který by měl mít v šatníku každý. Muži, ženy, senioři, dospělí i teenageři. Na jarní a podzimní dny je skvělá – a nikdo předem neví, zda někdy v budoucnu nepůjde na rockový koncert :-)

Zdroj fotografie: otto-shop.cz/c-13224694-kozene-bundy.html
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Judas-Priest-kapela-ktera-navzdy-spojila-rock-s-kozenymi-bundami~29~zari~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.