muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníJosé González na zítřejších Midningt Sun Sessions

21.4.2008 | Autor: redakce | sekce: novinky

José González

José González

foto: www.myspace.com/josegonzalez

José González, snad nejúspěšnější švédský písničkář posledních let, bude hlavním lákadlem zítřejšího zítřejšího pokračování projektu Mindingt Sun Sessions v pražském Paláci Akropolis.

González dlouho dělil svůj čas mezi hraní a postgraduálním studium biochemie, teprve po dodatečném úspěchu prvního alba Veneer se rozhodl, že se bude živit jenom s kytarou. Švéd narozený argentinským rodičům vyrůstal na latinskoamerické hudbě a občas její vliv můžete v jeho písních zaslechnout.

První hudební krůčky si ale odbyl jako basista na hardcoreové scéně. Dnes si ještě občas zahraje se svojí kapelou Junip, hlavním nástrojem je však akustická kytara. Na jeho deskách najdete minimum přídavných efektů, drtivou většinu času je to jen kytara a jeho hlas.

Zároveň patří mezi hudebníky, kteří mají zvláštní dar vzít cizí skladbu a vdechnout jí zcela nový život. A tak v jeho repertoáru figuruje i Love Will Tear Us Apart od Joy Division, Hand on Your Heart od Kylie Minogue nebo Heartbeats od krajanů The Knife.
Na jeho aktuální druhé desce In Our Nature se zase nachází předělávka Teardrop od Massive Attack. „Původně jsem ji na desku zařadit nechtěl, ale její přijetí na koncertech bylo tak vřelé, že jsem nemohl odolat,“ vysvětluje.

Support obstará americká folk-popová kapela Death Vessel.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejích za 320 Kč, na místě pak za 400 Kč.

José González, Praha – Palác Akropolis, 22. 4. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Jose-Gonzalez-na-zitrejsich-Midningt-Sun-Sessions~21~duben~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.