muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníJonny Greenwood z Radiohead složí hudbu k britskému filmu

15.2.2011 | Autor: Michal Šimeček | sekce: novinky

Radiohead

Radiohead

Ve světě filmu se už pomalu stává dobře zavedenou značkou. Jonny Greenwood, kytarista Radiohead, s nimiž tuto sobotu vydá osmé album, si v posledních letech našel zálibu ve skládání filmových soundtracků a má s nimi úspěch. Nyní si jeho služby pojistili tvůrci nového britského filmu We Need to Talk About Kevin. Snímek je již natočen a nyní je ve fázi postprodukce. V hlavní roli se objeví oskarová Tilda Swinton.

Pro Greenwooda to bude již čtvrtá skladatelská práce pro celovečerní film. Nedávno dokončil hudbu k japonskému dramatu Norské dřevo (2010), předtím napsal soundtrack k oskarovému Až na krev (2007) s Daniel Day-Lewisem v hlavní roli. Krom těchto dvou hraných filmů má na svém účtě ještě hudbu k válečnému dokumentu Simona Pummella s názvem Bodysong (2003).
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Jonny-Greenwood-z-Radiohead-slozi-hudbu-k-britskemu-filmu~15~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.