muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníIva Bittová vydává album nahrané v prostorách Santiniho chrámu

25.3.2014 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: novinky

Iva Bittová

Iva Bittová, zpěvačka plující na vlnách jazzu a world music, vydává nové album s názvem Entwine/Proplétám, kterému dodává nádech tajemna nejen místo jeho nahraní, ale také samotné zpracovaní jednotlivých skladeb. Ty obsahují pouze zpěvaččin hlas a housle. Deska obsahuje celkem dvanáct písní, z nichž pět vzniklo spontánně v prostorách poutního kostela Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře.

Album Entwine, jež dostalo svůj název po poslední stejnojmenné skladbě, Bittová věnuje dle svých slov s velkou úctou a respektem Václavu Havlovi a desku označuje jako reflexi svého života se silnou citovou vazbou na každou píseň.

V kariéře Ivy Bittové se nejedná o ojedinělou zkušenost s nahráváním v chrámu z 18. století, za jehož zrodem stojí architekt Jan Blažej Santini. Již v roce 1997 na tomto místě nahrála společně s Dorotheou Kellerovou duet pro dvoje housle Bély Bartóka.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Iva-Bittova-vydava-album-nahrane-v-prostorach-Santiniho-chramu~25~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.