přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníHvězdy Dischord labelu na Strahově

4.12.2004 | Autor: Prokop Hnědka | sekce: novinky

Q And Not U

Q And Not U

 Po misijních zastávkách LIARS, BLACK EYES a ENON další kandidát na indie-rockovou událost roku 2004! V pondělí 6.prosince 2004 se v Praze na Sedmičce českému publiku poprvé představí dvě kapely, které mají na zámořské scéně nejlepší jméno: Q AND NOT U z Washingtonu DC a 31KNOTS z Portlandu. Trojice Q AND NOT U ze stáje legendárního labelu DISCHORD na aktuální třetí desce POWER změnila svůj dosavadní sound a rozhodla se spojit tradiční HC/punkovou přímočarost s funkovou tanečností a neodbytnou chytlavostí retra 80-tých let. Dancepunk? HC-disko? Dost možná, každopádně živá show Q AND NOT U provází pověst divokých jízd, při kterých se vyplatí udržet mozek v bdělém stavu. Rovnocennou předkapelou Q AND NOT U budou 31KNOTS, kteří s punkovým drivem a post-rockovou vynalézavostí dokonale rehabilitují odkaz art-rocku!  

 Q And Not U patří zásluha za jeden důležitý krok: posunuli typický zvuk washingtonských kapel kolem dosti konzervativního labelu Dischord do 21.století! Krátce po vydaní debutového alba No Kill No Beep Beep v říjnu roku 2000 opouští Q And Not U baskytarista Matt Borlik a uvolňuje triu prostor k experimentálnější tvorbě. Q And Not U od toho momentu hrají ve složení Chris Richards (kytara, klávesy, zpěv), Harris Klahr (kytara, klávesy, zpěv) a John Davis (bicí, zpěv). Pro nahrávání třetího alba Power, které vyšlo letos v září, dávají přednost Rafaelovi Cohenovi a Pete Caffarelovi (oba El Guapo) před Ianem MacKayem (Fugazi) a tihle dva do hudby Q And Not U vpašují nové elektronické a taneční motivy. Výsledek zní jako skvělý mix Talking Heads a Basement Jaxx s funkovou virtuositou nejlepších skladeb Prince. Magazín Popmatters zase popisuje Power jako čelní srážku The Rapture s Fugazi a dodává: This album is proof that keyboards can be punk!. Potvrzujeme.

 31KNOTS jsou vyslanci nezávislého labelu 54 40 of Fight!, jehož vydavatelský plán řídí společenství kolem kultovního art-magazínu Cooper Press. Portlandské trio 31Knots patří k ozdobám jejich katalogu: mají kořeny v HC komunitě, ale hlásí se k odkazu art- a prog-rockových vzorů. Odkazy na King Crimson nebo Yes mohou uchu českého fanouška indie-muziky znít podezřele, ale chyba lávky! Podobně jako Modest Mouse doplňují 31Knots instrumentální zručnost sebevražedným nasazením typickým u emo-rockových kapel i odvahou k experimentu.  Frontman, zpěvák a kytarista Joe Haege, bubeník Jay Pellici a basák Jay Winebrenner sklidili největší ovace za poslední album It Was High Time To Escape. Prestižní časopis Magnet na adresu 31Knots nadšeně napsal: "Knots vědí jak to udělat, aby Fugazi a Slint zněli jako Yes. Když je slyšíte, připadá vám to jakoby v čele Modest Mouse stál Jon Anderson...a funguje to skvěle!" Bubeník Jay Pellicci hraje kromě 31Knots v post-rockových Dilute a se členy Deerhoof v kapele Natural Dreamers.

 Koncer proběhne v pražském klubu 007 v pondělí 6.12.  Začátek v 20:00, vstupné 150 Kč!


Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Hvezdy-Dischord-labelu-na-Strahove~04~prosinec~2004/

Komentáře

celkový počet: 1

kinder_looser  no hc voe!

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.