muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníHjaltalín, držitelé ceny za nelepší islandské album, zavítají do Paláce Akropolis

24.2.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Hjaltalín

Hjaltalín

Sedmičlenná kapela Hjaltalín z Reykjavíku sice nepatří mezi nejznámější islandské kapely, zato se ale rozhodně řadí mezi nejzajímavější. Přesvědčit se o tom budete moci 3. dubna, kdy vystoupí v pražském Paláci Akropolis.

Nejstručněji by se Hjaltalín orchestrálně-folkpopový ansámbl. V jejich hudbě se prolíná písničkářství, baroque-pop, ale i retro odkazy na kořeny rockové hudby a soulu. Debutovali v roce 2008 vřele přijatým albem Sleepdrunk Seasons a o rok později na něj navázali deskou Terminal, za níž získali ocenění Icelandic Music Awards pro nejlepší islandské popové album roku.Koncert bude součástí cyklu Planet Connections, který představuje jednotlivé země nejen z hudební stránky. Součástí bude taky ochutnávka místních jídel, promítání filmu Ptáčata nebo vyprávění písničkáře Jana Buriana o jeho cestách po této ostrovní zemi.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 300 Kč, na místě pak za 380 Kč.

Hjaltalín, Praha – Palác Akropolis, 3. 4. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Hjaltalin-drzitele-ceny-za-nelepsi-islandske-album-zavitaji-do-Palace-Akropolis~24~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.