muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníHard Rock? Soft Rock? Prorock?

14.6.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

Red Baron Paul & keyboards...

Red Baron Paul & keyboards...

Dvě (a dvě) plus mínus rockové kapely, které stojí za to vidět: česko-američtí The WAVEMEN a SUPERCOOL 16.6. v Rock Café + RED BARON BAND (nová sestava) a duo ASTRAL PIRATES 19.6. naproti ve Vagonu.
The Wavemen
(Lucien Zell - zpěv, Pavel Prokopič - kytara, Lukáš Kosek - baskytara, Jan Šikl - bicí) vznikli zhruba před rokem, když se dali dohromady Lucien Zell a ostatní tři (velmi mladí) muzikanti. Lucien pochází z Kalifornie (narozen 1.11.1974 v Los Angeles, vyrůstal v Seattlu), ale zhruba od dvaceti cestuje po Evropě a posledních šest let žije v Praze. Píše poezii (vyšly mu sbírky The Sad Cliffs Of Light / Smutné útesy světla, 2001 a Eden's Midnight Playground, 2003 u vydavatelství DharmaGaia, ke druhé je přiloženo CD se třemi skladbami The Wavemen a šesti dalšími písněmi), skládá texty a zpívá, hudba je kolektivním dílem kapely. V srpnu 2003 vznikla demonahrávka So Far, So Close ve studiu 3bees. The Wavemen zatím absolvovali jen několik koncertů včetně úspěšného vystoupení na festivalu Uganda Aid (Stromovka Music Garden), 16. června hrají od devíti v Rock Café společně s další americko-českou kapelou Supercool.
19.6.2004 ve Vagonu můžete poprvé slyšet novou sestavu neortodoxních hardrockerů Red Baron Band - jejich novým zpěvákem (a také dalším kytaristou, hráčem na foukací harmoniku atd.) je Miroslav Jech, od začátku tu fungují Paul Kowacz (kytara, hammondky, zpěv a nově také analogový syntezátor Korg MS-10), baskytarista Mechy a bubeník Radek Horník. Hrát se budou skladby z desek The First Album a In The Light i uplné novinky. Společně s RBB se poprvé představí duo Astral Pirates, které tvoří Adam Romain (ex Freeway Jam) a Paul Schenzer (ex Freeway Jam, The Way). Svůj styl sami označují jako drum'n'keys (přeloženo do několika světových jazyků trommel und tasten, tambour et clavier, bombo y piano, či konečně česky: buben a klávesy). Co se však za tímto pragmaticky-popisným označením skrývá? Ani na to není snadné odpovědět. Stručně řečeno jde o "něco úplně jiného" - namísto klasické kolekce tří až pětimininutových skladeb přichází totiž tato kapela s uceleným hodinovým scénickým projektem, jehož části korespondují s doprovodným dějem - jedná se v podstatě o rockovou operu beze slov, či jinak řečeno film bez obrazu. Hlavní roli zde hraje imaginace podpořená vlivem hudby. A jestli se ptáte po stylu této hudby, pak vězte, že to je třetí věc, na kterou se těžko hledá odpověď: kombinace rocku, jazzu, funku, klasiky, ale i nefalšovaného šantánového piána, to vše je součastí vesmírného výletu se speciálním kosmickým bandem typu drum'n'keys. Zkrátka a dobře, žádné stylové hranice a žádná omezení - to jsou Vesmírní piráti. Nechte se unést jejich hudbou do vzdálených galaxií! Sestava kapely: Adam Romain - varhany Hammond, syntezátory, piano, fotbalová píšťalka, Paul Schenzer - bicí, perkuse, tympány.

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Hard-Rock-Soft-Rock-Prorock~14~cerven~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.