muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníFestival Alternativa i letos nabízí pozoruhodný program

24.11.2005 | Autor: Jaroslav Riedel | sekce: novinky

Magma

Magma

Pražský festival Alternativa letos opět přinese řadu vystoupení mnoha opravdu pozoruhodných umělců pohybujících se mimo vyzkoušená tvůrčí klišé. Festivalové dění bude probíhat na třech pražských scénách.

Začne v pátek 25. listopadu, kdy se v Divadle Archa představí zcela nový společný projekt MCH Bandu a orchestru Agon.
Následující dva dny budou v Arše patřit legendárnímu francouzskému souboru Magma vedenému bubeníkem Christianem Vanderem. Magma u nás bude koncertovat poprvé, zato hned dvakrát s rozdílnými programy. V úvodu nedělního koncertu zahraje skupina Už jsme doma se smíšeným sborem Mikrochor. 28. listopadu vystoupí významné osobnosti japonské současné scény Hoppy Kamyiama a skupina Satanicpornocultshop.
Sérii koncertů v Arše uzavřou 29. listopadu hudebníci z německé elektronické scény, například Jaki Liebezeit (bývalý bubeník skupiny Can) a skupina Dictafone.

Další koncerty se budou konat na menších scénách v Kaštanu a kulturně-studijním prostoru Rybanaruby. Bude to například hudebně-divadelní improvizovaná performance Tětiva snů, švýcarská bubenice Margriet Rieben, společný projekt čínské zpěvačky Feng-jün Song a newyorského perkusionisty Hearna Gadboise, jazzová skupina Bucinatores, violoncellista Josef Klíč, či skupina Fru Fru, která pokřtí své nové album. Začínající a méně známé hudební skupiny dostanou tradičně prostor na scéně Malá Alternativa.

Festival Alternativa se konná každoročne od roku 1993 a v uplynulých letech nabídl úctyhodné množství významných koncertů.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Festival-Alternativa-i-letos-nabizi-pozoruhodny-program~24~listopad~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.