muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníEuroconnections jsou po létě zpět, tento měsíc představí Chapelier Fou a Me And My Drummer

6.9.2012 | Autor: redakce | sekce: novinky

Me And My Drummer

Ruku v ruce s podzimní klubovou sezónou se vrací i koncertní cykl Euroconnections, který na pódiu pražského Paláce Akropolis konfrontuje evropské a tuzemské muzikanty. A rozjezd to tentokrát bude prudký. Na září jsou totiž v rámci série připraveny hned dva koncerty.

Ve čtvrtek 20. září se do Akropole vrátí francouzský hudebník Louis Warynski se svým projektem Chapelier Fou, v němž spojuje hru na housle s elektronickou hudbou. „Hudební novináři ho srovnávají s Boards Of Canada, Four Tet nebo Owenem Palletem, ale odkazy na jiné muzikanty dostatečně neodhalují originalitu, s níž Chapelier Fou vstoupil do současné elektronické hudby,“ uvádí ke koncertu jeho pořadatelé. Warynski do Akropole přijede představit své letošní druhé album Invisible.

Před koncertem se Chapelier Fou podělí o své zkušenosti ve workshopu zaměřeném na loopování, které při svých živých performancích často užívá. Workshop je zdarma od 17 hodin, rezervace pro zájemce se zakoupenou vstupenkou jsou přijímány na e-mailu .

Přesně o týden později se na Euroconnections představí berlínská indie-popová dvojice Me And My Drummer. Podpořit sem přijede své nedávné debutové album The Hawk, The Beak, The Prey, které posluchače vede trnitou cestou mezi electro-popovými sladkostmi i hořkými momenty melancholického indie rocku. „Charlotte Brandi je přesně tou zpěvačkou, která se umí do písní vložit a s brutální upřímností vyzpívat všechny svoje strasti. A není tak důležité, jestli hudební podklad připomíná triphopové nálady ala Portishead či Lamb (skladba The Wings) nebo barokní electro-pop ve stylu Florence + The Machine (skladba Heavy Weight),“ říkají ke kapele organizátoři koncertu.

Před Chapelier Fou vystoupí v Česku usídlená nadnárodní kapela Alvik, jako předkapela Me And My Drummer zahrají Photolab.

Vstupenky na první z koncertů stojí v předprodeji 320 a na místě 400 Kč, na druhý v předprodeji 250 a na místě 290 Kč.

Chapelier Fou, Praha – Palác Akropolis, 20. 9. 12
Me And My Drummer, Praha – Palác Akropolis, 27. 9. 12
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Euroconnections-jsou-po-lete-zpet-v-zari-predstavi-Chapelier-Fou-a-Me-And-My-Drummer~06~zari~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.