muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníElektronika na klavír: Francouz Maxence Cyrin na EuroConnections

2.2.2010 | Autor: redakce | sekce: novinky

Maxence Cyrin

Maxence Cyrin

Koncertní série pražského Paláce Akropolis EuroConnections se v tomto roce rozjela minulý čtvrtek s Islanďanskou Emilíanou Torrini a bude pokračovat opět 18. února. Předvede se zde francouzský pianista Maxence Cyrin, který s nadsázkou řečeno předvede ukázku toho, že elektronika se dá zahrát i na klavír.

Pod vlivem svých rodičů se Maxence jako správný aristokrat věnoval klasické hudbě a k tomu nezbytné hře na piano. Pak ale na jeho hudební duši zaútočila bující elektronická taneční hudba a v osmnácti si doma myší naklikal svou první techno vypalovačku. Později začal kloubit křehkost klavíru s průrazností taneční hudby a několik čistě elektronických skladeb převedl do tradičního notového zápisu a přehrál je na piano. Výsledek nadchl jeho kolegu z rádia, jinak známého producenta a skladatele Laurenta Garniera, který mu na svém labelu vydal v roce 2006 debutové album Modern Rhapsodies.

To bylo odrazovým můstkem k dalším experimentům. Ke spolupráci na své poslední desce Novö Piano si Maxence coby producenta přizval Marca Collina, zakladatele Nouvelle Vague, a společně pro ni vybrali deset známých skladeb z vod elektroniky, rocku i popu. Objevují se tak na ní předělávky písní od Nirvany, Justice, Pixies, ale i Beyoncé.

Ještě před klavírním koncertem vystoupí soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy Bohemia Balet, který nabídne divákům to nejlepší z tanečních představení od klasiky po současnost.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 290 Kč (+ popl.), na místě za 340 Kč.

Maxence Cyrin, Praha – Palác Akropolis, 18. 2. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Elektronika-na-klavir-Francouz-Maxence-Cyrin-na-EuroConnections~02~unor~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.