muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníETC a Blue Effect na společném turné

2.3.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Radim Hladík

Radim Hladík

Tak trošku unikátní turné… Dříve hráli oba ve stejné kapele. Jeden z nich odešel a po čase si založil novou, ten druhý slávu oné kapely před časem oprášil a znovuobnovil: Vladimír Mišík a Radim Hladík.

Mišík, někdejší člen Blue Effectu a nynější lídr kapely ETC, i Hladík, který stojí za současným úspěchem kapely, toho mají mnoho společného po hudební i lidské stránce. Třeba právě díky tomu se rozhodli uspořádat společné turné, které odstartují příští týden v pražském Paláci Akropolis.

Kapela ETC společně vystupuje již od roku 1974. Podobně jako řadu dalších umělců potkal v 80. letech dvouletý zákaz činnosti, přesto koncertují dodnes a vydávají nové desky, z nichž ta zatím poslední (Umkly stroje) vyšla v roce 2004.

Také Blue Effect se za totality potýkal s problémy a dokonce si na čas musel změnit název na Modrý efekt. V dobách největší slávy skupinou prošli kromě Mišíka i Lešek Semelka, či Luboš Pospíšil. Ke znovuobnovení došlo předloni a kytaristu Radima Hladíka doplnili při tom mladí hudebníci Honza Křížek (ex- Walk Choc Ice, Kollerband), Pavel Bohatý (Eastpark), Wojttech (Mindway) a Václav Zima.

ETC a Blue Effect na turné:
09/3. Praha - Palác Akropolis
10/3 Brno - Musilka
15/3 Kolín - KD
17/3 Havlíčkův Brod – klub Efekt
22/3 Liberec - Lidové sady
28/3 Rožnov pod Radhoštěm
29/3 Ostrava - Fabric
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/ETC-a-Blue-Effect-na-spolecnem-turne~02~brezen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.