muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníDamon Albarn ohlásil nový "africký" projekt

24.7.2011 | Autor: Jan Kocur | sekce: novinky

Damon Albarn

Damon Albarn

Damon Albarn neochvějně pokračuje v ohlašování dalších a dalších projektů. Aktuální práce na opeře Doctor Dee střídá plán na nahrávání nového alba v Demokratické republice Kongo. Albarn se po čase znovu vrací do Afriky a opět je na co se těšit. Stejně ambiciózní jako zvolená lokalita je také časový harmonogram, který si frontman Blur pro prozatím bezejmenné album stanovil.

Kompletní nahrávku by totiž rád zahrál za pouhý týden. Proto si s sebou bere celou řadu spolupracovníků, kteří by mu měli pomoci stanovené plány dodržet, mezi jinými byli potvrzeni zkušení producenti Dan The Automator (Franz Ferninand), Jneiro Jarel (Massive Attack),Totally Enormous Extinct Dinosaurs nebo mladá britská naděje Kwes. Celý projekt bude uskutečněn ve spolupráci s charitativní organizací Oxfam. Připomeňme, že Damon Albarn je v afrických zemích pracovně jako doma, nahrával zde v minulosti albumMali Music (2002) nebo část prozatím poslední desky Blur Think Tank (2003).

Albarna v poslední době zaměstnávalo účinkování v operním představení Doctor Dee, jímž je spoluautorem, a které vypráví o anglickém matematikovi, astronomovi a alchymistovi, který v 16. století působil i na dvoře Rudolfa II.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Damon-Albarn-ohlasil-novy-africky-projekt~24~cervenec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.