muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníChystá se druhý ročník festivalu Pražské znění

2.8.2005 | Autor: Martin Zoul | sekce: novinky

Hradišťan

Hradišťan

Neobvyklý festival proběhne začátkem září v Praze. Jmenuje se pražské znění a stojí za ním občanské sdružení Tashi Deley, jehož činnost spočívá v propagaci techniky alikvótního zpěvu. Kromě něj bude mít na festivalu své místo i world music, lidová a novodobá hudba.
Nejznámějšími účinkujícícmi přehlídky jsou Hradišťan, Dagmar Andrtová-Voňková či Fen-jün Song, o známá jména ale v případě Pražského znění opravdu nejde. Festival proběhne na čtyřech místech současně – v Karlínském Spektru, v kostele sv. Šimona a Judy v Praze 1, v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Praze 8 a v prostorách Vítkovského památníku.
Kromě koncertů proběhnou v rámci festivalu také workshopy, přednášky, projekce a expozice spojené s tématy všestranného využití hlasu a zvuku. Část výtěžku ze vstupného bude věnována Kojeneckému ústavu v Praze 4, Krči na podporu jeho muzikoterapeutických aktivit.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Chysta-se-druhy-rocnik-festivalu-Prazske-zneni~02~srpen~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.