muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníChinaski: jarní turné, fanouškovský dokument i filmové Autopohádky

25.3.2011 | Autor: redakce | sekce: novinky

Chinaski

Chinaski

foto: Universal

Populární pop-rocková kapela Chinaski si na jaro připravila hned několik akcí. Poté, co minulý týden vstoupil do kin film Autopohádky, teď vyráží na turné a fanoušky chystající se na některý z koncertů vyzývá, aby se zapojili do speciálního dokumentárního projektu.

Film Autopohádky vychází ze stejnojmenné knihy Jiřího Marka, kterou skupina Chinaski už dříve zhudebnila. Sestaven je ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek bude zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem, přičemž režisérem hraných předělů je známý tvůrce reklam a videoklipů Jakub Kohák. Chinaski při této příležitosti vydávají deluxe edici své hudební verze doplněnou o ústřední melodii filmu, píseň Duše z gumy. V českých kinech jsou Autopohádky k vidění od 17. března, slovenská premiéra se chystá na 5. květen.

Právě na Slovensku – konkrétně v Trenčíně - bude dnes večer také zahájeno koncertní turné, které během více jak dvou měsíců zavítá do téměř dvaceti měst. Jako host se na všech koncertech představí zpěvačka Katarína Knechtová.

Fanoušci se navíc budou moci zapojit do projektu Netoč nás! Natoč sebe! Princip je jednoduchý: stačí natočit den, ve který se chystají na koncert, a uložit jej na připravenou stránku. Vybraná videa se stanou součástí dokumentu, na kterém spoluracuje  režisérka a dokumentaristka Ester Brym. Inspirací pro Netoč nás! Natoč sebe! byl projekt  Ridley Scotta  Live In a Day.

Chinaski na turné:

česká část:

07/04 Litoměřice - Městské kulturní zařízení
08/04 Šumperk - Dům kultury
15/04 Děčín – Společenský dům Střelnice
19/04 Sokolov - Městský dům kultury
21/04 Jičín – Masarykovo divadlo
27/04 Kladno - Dům kultury
07/05 Strakonice – letní kino
13/05 Most - koupaliště Ressl
14/05 Jindřichův Hradec – Kulturní centrum Jitka
25/05 Hranice – venkovní areál Stará střelnice
27/05 Valašské Klobouky – KD Klobučan
28/05 Holešov – zahrada zámku Holešov
04/06 Jihlava – letní kino

slovenská část:

25/03 Trenčín – Piano klub
26/03 Prievidza – Element Music Club
29/03 Prešov – PKO
30/03 Žilina - Dom odborov
31/03 Košice - Spoločensky pavilon
13/04 Bratislava - Majestic Music Club
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Chinaski-jarni-turne-fanouskovsky-dokument-i-filmove-Autopohadky~25~brezen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.