muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníCenám Grammy dominovali Robert Plant a Alison Krauss

9.2.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Robert Plant a Alison Krauss

Robert Plant a Alison Krauss

foto: Universal

V noci na dnešek se v americkém Los Angeles udělovaly jedenapadesáté výroční ceny americké hudební akademie – Grammy. Všech pět nominací v triumf proměnil zpěvák Robert Plant spolu s bluegrassovou zpěvačkou a houslistkou Alison Krauss, a to zásluhou společného alba Raising Sand.

To se stalo jak absolutním albem roku, tak i albem roku v žánrové kategorii folku. Skladba Please Read the Letter se navíc stala nahrávkou roku, Killing the Blues bylo oceněno v kategorii nejlepší spolupráce v country a Rich Woman v kategorii nejlepší spolupráce v popu. Zajímavé je, že v této kategorii dvojice zvítězila také před rokem, a to díky skladbě ze stejného alba – coververzi Gone, Gone, Gone (Done Moved On) od Everly Brothers.

Rapper Lil Wayne, který měl na kontě celkem osm nominací, nakonec proměnil čtyři. Britští Coldplay se potom mohou radovat ze tří cen, a to včetně té za skladbu roku, jíž se stala jejich Vida La Vida. Právě za ni byla kapela v minulosti paradoxně hned několikrát obviněna z plagiátorství, mimo jiné kytaristou Joe Satrianim.

Úplný přehled vítězů ve všech 110-ti kategoriích si můžete pročíst na oficiálních stránkách Grammy. Sestřih ceremoniálu, během kterého došlo také k řadě zajímavých hudebních spojení (Stevie Wonder a Jonas Brothers, Cris Martin z Coldplay a Jay-Z, Paul McCartney a Dave Grohl z Foo Fighters, Al Green s Justinem Timberlakem a Boyz II Men...), odvysílá Česká televize dnes ve 23:40 na svém druhém programu.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Cenam-Grammy-dominovali-Robert-Plant-a-Alison-Krauss~09~unor~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.