muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníB.S.P. hlásí návrat!

1.3.2004 | Autor: Prokop Hnědka | sekce: novinky

B.S.P. vz. '92

B.S.P. vz. '92

foto: © B.S.P.

Na popud Kamila Střihavky, který  před nedávnem ukončil tříletou historii svého Woo-Doo Bandu, se znovu sešlo prominentní seskupení B.S.P. a následně ohlásilo svůj letošní návrat na koncertní pódia. Skupina nejrpve hodlá navštívit některé hudební festivaly, následovat bude šňůra pěti podzimních koncertů a v příštím roce možná i nové album.

B.S.P. debutovali v roce 1992 anglicky nazpívaným albem Ota Balage for Kamil Střihavka by assistance Michal Pavlíček. Singl I Don't Know se stal jednou z nejhranějších domácích písní a album si vysloužilo šest nominací na české Gramy. V roce 1994 B.S.P. na první album navázali neméně úspěšnou (tentokrát již česky nazpívanou) novinkou Michal Pavlíček for Kamil Střihavka by assistance Ota Balage, která nabídla hity tentokrát z pera Michala Pavlíčka (Holka čapni draka nebo Země vzdálená). Následovalo opět šest nominací na české Gramy a velké turné po České republice. Navzdory slibně započaté kariéře se skupina v roce 1996 rozjela na svou dosud poslední koncertní šňůru nazvanou Turné v modrém (s hostující Lucií Bílou) a následně ohlásila dočasné pozastavení činnosti.

Vedle letních vystoupení na rockových festivalech B.S.P. chtějí závěrem roku uskutečnit pět exkluzivních vánočních koncertů. V průběhu roku by trio také mohlo začít s přípravou materiálu pro nové CD, k jehož realizaci by mohlo dojít už v příštím roce.

Koncertní termíny B.S.P.:
22. května - Okoř se šťávou
29. května - Teplice
11. června - Ústí n/Orlicí
12. června - Loket u Karlových Varů
31. července - Malá Skála - Benátská noc
6. srpna - SázavaFest


Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/BSP-hlasi-navrat~01~brezen~2004/

Komentáře

celkový počet: 1

darey  super

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.