muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníBBC Sound of 2011: Britští kritici označili za naději letošního roku zpěvačku Jessie J

8.1.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Jessie J

Jessie J

Sledovaná anketa BBC Sound of... odkryla své letošní výsledky. V britském hudebním světě má podle tamních kritiků v následujícím roce největší šance na průlom dvaadvacetiletá skladatelka a zpěvačka Jessie J. Po ceně kritiků udělenou při Brit Awards jde už o druhou anketu, která do mladé Londýňanky vkládá naděje.

V showbusinessu Jessie není nováčkem. Doposud ovšem bodovala hlavně jako autorka pro databanku Sony Music. V důsledku tak její písně nazpívali třeba Miley Cyrus, Christina Aguilera nebo Justin Timberlake.

Svoje vlastní debutové album nazvané Easy A Soundtrack, které slibuje směsici popu, r’n’b a elektroniky, se chystá vydat v průběhu letošního roku. Už na podzim jej uvedl pilotní singl Do It Like a Dude, na který má zakrátko navázat duet Price Tag s rapperem B.o.B.


Jessie J - Do It Like A Dude (youtube.com)

Jako druhý za Jessie J v letošní BBC Sound of... skončil dubstepový producent James Blake následovaný kytarovými The Vaccines, písničkářem Jamie Woonem (který mimochodem už v roce 2007 hrál v Praze na vánočním večírku agentury 10:15) a zpěvačkou Clare Maguire, jíž za příslib do budoucna už na podzim označil magazín Q.

Výsledky ankety vítězům nepřímo zaručují minimálně několikatýdenní publicitu. Oproti prvním ročníkům se ale v posledních době kritikům – minimálně co se vítězů týče - příliš nedaří strefovat se do jmen, která by masově prorazila a zároveň se udržela na špičce. Zatímco první vítězové jako 50 Cent nebo Keane do zapomění neupadli, o Corinne Bailey Rae, Adele nebo Litte Boots se to až tak jednoznačně říct nedá.

Pro zajímavost doplňme, že před rokem zvítězila Ellie Goulding, za níž následovali její o něco úspěšnější kolegové Marina and the Diamonds, Delphic, Hurts a The Drums.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/BBC-Sound-of-2011-Britsti-kritici-oznacili-za-nadeji-letosniho-roku-zpevacku-Jessie-J~08~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.