muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
Kalendář
novinky
03.02. V dubnu se v Praze i jihomoravské metropoli uskuteční nový festival Punk meets Music Infinity, který vytvoří prostor pro dialog mezi hudebním vystoupením a živým remixem. Jde o spojení legendárního norského festivalu Punkt, jenž se každoročně koná v Kristiansandu a koncertní série Music Infinity.
03.02. Jedna z nejzásadnějších kapel devadesátkového alternativního rocku, The Afghan Whigs, vystoupí v Praze. Koncert, který se odehraje už 13. února v Lucerna Music Baru, naváže na loňskou účast kapely na festivalu Rock for People.
02.02. Gratulujeme Indies, vydavatelům, distributorům a propagátorům nezávislé hudby, 14. února sfouknou z dortu pětadvacet svíček. A slavit se bude jak jinak než hudbou. Sedmnáct umělců a kapel se představí na koncertě v brněnském Sono centru.
01.02. Na loňském OFFu nám učarovali. Energický a snad až jaksi archetypální projev trojice žen a jednoho muže propojil posluchače v nekontrolovaně roztančený dav. Tohle vystoupení ukázalo, že folklór má na scéně pořád svoje nezastupitelné místo.
30.01. Jak to dopadne, když se spojí síly ojedinělého ambientního kytarového futura a avantgardní elektroniky s tradičními arabskými konturami? Odpověď nám již brzy dají talentovaná dítka kanadské hudební moderny, Suuns a Jerusalem in My Heart.
30.01. Hlavní hvězda festivalu Spectaculare, norský producent elektronické hudby Biosphere, odehraje ve čtvrtek 5. února v prostoru pražské Hvězdárny a planetária hned tři koncerty po sobě.
29.01. Seznam alb, na která se převelice těšíme, se zase rozrostl. Už brzy nám bude dělat radost novinka dreampopové krasavice ze Seattlu, která si říká Lemolo. Zamilovali jsme si už její debut The Kaleidoscope.
29.01. Máte rádi Strangers in the City a jejich loňský debut South už znáte nazpaměť? Utřete prach z poliček, kapela má totiž doma plné šuplíky skladeb, na které se zatím nedostalo.
28.01. Sedmnáctý únor, datum vydání třetího alba Josého Gonzáleze, se blíží. Po už dříve zveřejněné skladbě Every Age teď písničkář poodhaluje další kousek z chystané novinky Vestiges & Claws. Vybraná píseň Leaf Off / The Cave se dočkala i videa.
28.01. Fanoušci lo-fi a krásných diy vinylových artefaktů, které je radost držet v rukách, nedočkavě trhají poslední listy kalendáře. Phil Elverum aka Mount Eerie totiž již 3. února vydává na vlastním labelu svou další studiovou desku, pojmenovanou Sauna.

91-100 (12925) 

na začátek posounout vzad předešlé 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 další posounout vpřed na konec