muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
Kalendář
novinky
08.02. Od minulého alba {Awayland} nám Conor O’Brien, dříve s klukovskou tvářičkou, pořádně zarostl. Bude to mít nějaký vliv na novou nahrávku? Posuďte podle nedávno zveřejněného singlu Courage. Třetí deska dublinských indie-folkařů Villagers vyjde pod názvem Darling Arithmetic 13. dubna.
07.02. Už jste se někdy šli na koncert do Obecního domu bát? Tento na první pohled absurdní zážitek si budete moci vyzkoušet už brzy. Na 19. února totiž Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK nachystal něco pro fajnšmekry a fanoušky Alfreda Hitchcocka.
07.02. S blížícím se jarem se geometrickou řadou rozrůstá seznam připravovaných alb. Některá jsme vám představili ve speciálním článku, indie-folkoví Other Lives se ovšem s plánem nové desky pochlubili až teď.
06.02. Pamatujete na Portico Quartet, opěvovanou jazzovou modernu z Británie? Ty časy jsou již minulostí. Portico se pod hlavičkou Ninja Tune vrhli zcela jiným směrem a již 23. března vyjde jejich „debut“ Living Fields.
06.02. Čtvrtý ročník cen české hudební kritiky Apollo ovládl frontman kapely The Prostitutes, Adrian T. Bell. Úspěch si připsal za svou sólovou nahrávku Different World. Zařadil se tak po bok dosavadních vítězů, Bonuse, Borise Carloffa a Bratrů Orffových.

05.02. Stále sice platí, že v březnu s novou deskou Modest Mouse za kamna vlezem, bude to však o něco později, než jsme původně čekali. Čtveřice indie rockerů si nakonec dává trochu načas, vydání alba Strangers to Ourselves posouvá až na 17. března.
05.02. Už máte lístek na letošní Colours of Ostrava? S přibývajícími interesantními jmény byste o něm měli začít minimálně přemýšlet. Jak je zvykem, v Dolních Vítkovicích se protne pravověrná alternativa s kvalitním mainstreamem, hřmotné kytary se zasněnou elektronikou a africkými bubny.
04.02. Čtvreřice křehkých (?) indie-folkových mladíků z Londýna, kterou jsme vám před pár lety představovali, se chystá na koncert v Praze. Před dvěma lety se tu sice ukázali jako support Biffy Clyro, ale tentokrát si střihnou samostatné vystoupení. Bude to již brzy, 6. dubna přijedou do pražského Futura.
04.02. Ne všichni ostrovní folkaři jsou kopií Glena Hansarda. Sam Lee na to šel z úplně jiné strany. Svůj debut Ground of its Own (2012) poskládal ze skladeb, které napsali muzikanti už dávno před ním. Lee se totiž věnuje sbírání tradiční britské a irské hudby.
03.02. V dubnu se v Praze i jihomoravské metropoli uskuteční nový festival Punk meets Music Infinity, který vytvoří prostor pro dialog mezi hudebním vystoupením a živým remixem. Jde o spojení legendárního norského festivalu Punkt, jenž se každoročně koná v Kristiansandu a koncertní série Music Infinity.

31-40 (12875) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec