muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
článek
Ahoj strýčkui, tento dotaz směřuje na téma ohledně originality starých kytar Kramer. Vlastním legendární model Baretta 1985 a nejsem si jist, zda jsou díly nebo celý nástroj originál z USA. Problém tu...
celý článek

strýček Yllas

 

Komentáře

celkový počet: 1

Jiří Křivka  Radim Hladík

     
 
 
&;
Radim Hladík | Jiří Křivka | 1.6.2020 |
V roce 1969 na Gibson SG (a vlastně ani později) nehrál, měl německou kopii, která vypadala podobně. Originálních amerických kytar bylo v ČSSR dost, vzhledem k aktivitě především německých obchodních společností během 70. a 80. let byla situace docela zajímavá. Samozřejmě na základě individuálního dovozu z NSR, Švýcarska nebo Velké Británie, kde se kytary nakupovaly u Tolji Kohouta. Použité nástroje se pak prodávaly formou inzerce (legendárním místem byla pasáž s výkladní skříní vývěskové služby ve Vodičkově ulici v Praze). Někdy se dalo na vzácného starého Fendera nebo Gretsche natrefit i v prodejnách hudebních nástrojů, kde byly kytary v komisi.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.