přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
článek
Widara Power Brake - výkonová brzda
„Vážení přátelé i nepřátelé, letos je to právě 50 let, co jsem začal hrát na kytaru se svou první rockovou kapelou The Roosters a díky bohu, ještě stále hraji ve stoje“.
celý článek

Luboš Andršt

 

Komentáře

celkový počet: 1

Vlastimil  Widara Power Brak(e)

     
 
 
&;
Widara Power Brak(e) | Vlastimil | 29.03. |
Widara Power Brak(e) je pěkný podvod, který Vám akorát zničí zesilovač.

Mám na stole na opravu Fender De-Ville, který jeho majitel používal se zmíněným power brakem. Jak se píše v recenzi, je třeba aspoň přibližně dodržet doporučenou impedanci zátěže zesilovače. Vstupní impedance power braku, který byl se zesilovačem používán, je na prvním útlumovém stupni již 27 Ohmů (nultý stupeň je bez útlumu, tedy impedance odpovídá impedanci reproduktoru), což s připočtením impedance reproduktoru 8 Ohmů je celkem 35 Ohmů. To je dost, ale zesilovač to může zvládnout. Při zařazení vyšších stupňů, kdy každý stupeň přidá 47!!! Ohmů do série s reproduktorem, už je to pro zesilovač nezvládnutelná impedance, zejména pracuje-li na plné vybuzení, protože zesilovač pak pracuje téměž naprázdno. Při nejvyšším útlumu je celková impedance i s reproduktorem 400!!!!!!!!! Ohmů.

To má za následek v lepším případě přepálení mřížkových odporů ve stínící mřížce G2 a posléze přerušení anodových pojistek. Může však také dojít k poruše koncových elektronek nebo, nedej bože, k proražení výstupního trafa, což už majitel při opravě značně pocítí.

Marshall je sice dražší, těžší atd., ale aspoň zachovává zatěžovací imedanci zesilovače na správné hodnotě. Widara ji ani nemá uvedenou.

Takže, přátelé, pozor na Widaru. Ne vše, co je americké, je dobré.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.