muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
článek
Následující rozhovor vznikl ze zajímavého důvodu, a tím je fakt, že jsem čuně. Ne tedy, že bych chrochtal, rýpal se v blátě a žral z korýtka, ale ač jsem kytarista poměrně delší dobu, o svůj...
celý článek

Tomislav Zvardon , Kamil Bukověcký ,

 

Komentáře

celkový počet: 3

Romík  Pozor na kytaráře Procházku!!
Honza  Re: Pozor na kytaráře Procházku!!
Kytarista  Třetí názor

     
 
 
&;
Pozor na kytaráře Procházku!! | Romík | 24.2.2014 |
Varuji před "kytarářem" Procházkou z Prahy 5 (Guitar Makers)! Velmi neseriozní člověk, který Vás jak při výrobě nástroje, tak i při servisním úkonu stáhne o nehoráznou palbu, zatímco na začátku slibuje, že to udělá za cenu normální. Jeho nástroje jsou naoko pěkné a naleštěné, v detailech se jedná ale o solidní fušeřinu a jsou pověstné svou nenaladitelností!!! Pokud se Vám cokoliv nelíbí, začne být absolutně arogantní a drzý. Dokud mu nezaplatíte několikanásobek původně domluvené ceny, nástroj Vám nevydá a pošle Vás na ona místa! Což je při jeho vzrůstu napoleonka veliká odvaha. Zásadně nevyplňuje doklady, slibuje seriozní garance a uklidňuje Vás, v momentě problému či reklamace Vás bez dokladu vyžene a řekne, že Vás nikdy neviděl. Tristních zkušeností je již příliš, pro zájemce o fotodokumentaci jeho "práce" (spolu s tím, co si za ni řekl), při které doslova zdevastoval mnoho nástrojů - si lze napsat na romankr@centrum.cz
Re: Pozor na kytaráře Procházku!! | Honza | 24.1.2017 |
Mám přesně opačnou zkušenost. Od p. Procházky mám kytaru. Věnoval obrovské množství času domluvě na všech detailech zakázky dlouho předtím než ode mne viděl jakékoli peníze. Jen při osobních setkáních se mnou strávil několik hodin, obvykle ve večerních hodinách, a to nemluvím o řadě velmi dlouhých a detailních emailů, které jsme si vyměnili. Zálohu chtěl na můj vkus minimální (12% z ceny) a celková cena nástroje byla po dokončení přesně taková, jak byla domluvena předem.
Kytara je naprosto skvělá, ladí ve všech polohách lépe než cokoli, na co jsem kdy hrál a zpracování je na špičkové úrovni. Ve srovnání s podobným typem kytary z obchodu jsem se za méně peněz dostal na kvalitu v obchodě nedosažitelnou.

Zajímavé je, že email výše uvedeného stěžovatele figuruje na různých stránkách po boku kontaktů na p. Procházku. Že by nějaký bývalý zhrzený spolupracovník?
Třetí názor | Kytarista | 13.01. |
Já přidám třetí názor, protože kytaru z této dílny mám už řadu let také (akustiku). Opravdu si myslím, že ten jednoznačně záporný názor má za cíl jen škodit, ale podle několika diskusí musím říci, že stížnosti na jednání se občas vyskytly. Mě to překvapuje, protože moje zkušenost je úplně opačná. Sice není šprochu..., ale také jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá a když k vám vleze blb, těžko se domluvit. Nicméně vím z povolaných úst o nástroji, který byl prý špatně postaven, nešel seřídit, dílna ho vydala, odmítla prý řešit reklamaci, ale je to dvakrát filtrované (opravář a majitel). Za mě probíhalo jednání korektně, v klidné a příjemné atmosféře, výrobci komunikovali i v průběhu stavby. Kytara hraje, jak má, navenek je velmi pěkná, ale zarazila mě jedna nepřesnost, zdůvodněná „ruční prací“, no... To hlavní je v pořádku, na hru to vliv nemá, ale s..e to. Kdyby to nehrálo tak dobře... Myslím zvukově, po stránce seřízení je dohmat trochu vyšší, řekněme na horní hranici doporučovaných hodnot (7/64 palce), na trsátkový beglajt dobré (objektivně říkám, že kvůli tomu jsem kytaru pořídil), ale hraní prsty trochu horší (úzký krk), což je škoda kvůli hezké barvě zvuku. Víc cvičit:) Dolů to asi už nepůjde. On se ten dohmat zbytečně moc řeší, je to individuální, ale všechny ty Martiny a Taylory, které jsem měl v ruce, měly struny níž, znělo to výborně, hra komfortní, ale cena dvojnásobná (nejmíň). Nějaké „natahování ceny“ na pětinásobek je nesmysl, neumím si představit, že by si pánové místo 600 Kč řekli o tři tisíce, natož u kytary za 30 000. Co se týče „nenaladitelnosti“, taky nemám problém, myslím, že ladění je v normě a nějaké mouchy má i Ovation. S kapodastrem na 5. poli bude bez doladění hrát „falešně“ všechno. Jak je na tom dílna dnes, nevím, z minulosti jsem nabyl dojmu, že po řemeslné stránce jsou nástroje trochu asi kus od kusu. Před 18 lety jsem měl v Praze v roce elektroakustiku ze Žamberka, ta se mi zdála nenaladitelná, a dnes jsou BSG vynikající nástroje. Takže za mě shrnutí – nástroj z Procházkovy dílny proč ne, ale už ne zakázkový, chtěl bych ho vidět. Možná mají pánové zbytečně široký repertoár, jejich doménou jsou asi spíš jazzové kytary. A chtělo by to sáhnout do webu, sekce „v přípravě“ už jsou pěkně vousaté. Že se jinak na stránkách nic moc neděje, je spíš klad, protože kytarář má stavět, ne piglovat web. Některé dotazy v diskusním fóru spíš zdržují od práce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.