muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Komentáře

celkový počet: 2

Noemi8  Moje zkušenost
mojek  Re: Moje zkušenost

     
 
 
&;
Moje zkušenost | Noemi8 | 9.2.2004 |
Zdravim pana Švandu a případné čtenáře. Je mi skoro 35. Píšu písničky a kluci jsou je ochotní hrát. S bubeníkem spolu hrajeme 20 let a s baskytaristou skoro 10. Nemáme velké technické ambice ala Jazz, nebo vypilované riffy, liky a já nevím co. Snažíme se jenom o takovou drobnost, že chceme, aby se nám zaranžovaná píseň líbila a snažíme se nezapomínat ani na případné posluchače laděné na naši harmonii. Moje vlastní zkušenost kterou se pokouším přispět tady do tohoto fóra je tato: kapela je především RODINA a pokud to tak spoluhráči necítí, bylo by možná lépe najít si jiné místo, kde se budou cítit dobře. Nám se prostě osvědčila dobrá parta a především, netlačit na pilu. Raději 2 roky nehrát. Odpustit si a zase udělat pár dobrých písniček.
Zdraví NOEMI8
Re: Moje zkušenost | mojek | 13.2.2004 |
Plně souhlasím!Kapelu sme založili na gymplu v 16ti a hrajeme dodnes.Bubeníka sme hledali do minulého roku a musím říct,že teprve teď se cítíme víc uvoněně a jako team.Pátý bubeník.Nikdy sme se nehádali,ikdyž vyjimka se našla,ale tvrzení některých kamarádů z jiných kapel,že se na zkouškách neustále hádají je mi cizí.Navíc si myslí,že je to pak i cítit v hudbě,kde panují obavy jestli zahraju to či ono a na "blbnutí" nezbývá čas.
Hrajeme svoje věci a hrajeme pro radost(cesťák není výdělek,ale nutnost) nebo za pivo.Zkoušky trávíme hraním našich věcí,nahráváme je a pak posloucháme.Ne vždy je to stejné a kdybychom si měli zapamatovávat všechno co sme onu zkoušku zkusili(detaily),moc času na hraní by nezbylo.
Co se týká cvičení,tak jsem toho názoru,že přestávka mezi hraním(zkouškama) je pozitivní a někdy nutná.Zdá se mi,že když týden dva nehraju,tak pak se mi líp hraje.Možná ne technicky,ale určitě vidím své hraní z většího nadhledu.Otázkou zůstává,jak dlouho to lze bez hraní vydržet...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.