muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
článek
booklet
První díl nahrávek filmové hudby Ralpha Vaughana Williamse vychází v edici Chandos Movies, kde už dříve spatřily světlo světa snímky filmových suit Williama Alwyna, Sira Malcolma Arnolda, Georgese...
celý článek

Michal Nejtek

 

Komentáře

celkový počet: 1

Radim  Hodnocení CD

     
 
 
&;
Hodnocení CD | Radim | 19.12.2006 |
Dobrý den, já mohu porovnat obě zmíněné nahrávky, zdejší CD vlastním již asi rok, a mám i nahrávku sedmé symfonie od Bournemouthského symfonického orchestru, kterou považuji také za velmi zdařilou. Je opravdu zajímavé porovnat vazby a dělení obou děl, tedy i obou nahrávek. Už jsem si obojí poslechl mnohokrát, a je to tak bohatá hudba, že mě neomrzela, naopak ještě víc baví, protože je tam pořád co objevovat. Od tohoto autora znám všechny symfonie nazpaměť (myslím poslechově - od jedničky až po devítku), a můžete si vybrat podle nálady. Libozvučná je jednička, trojka a pětka, střední pak dvojka, sedmička a osmička, o něco ostřejší je devítka a nejprudší je čtyřka se šestkou. To jsou jak říkám kanonády na ostří meče. Na jeho hudební řeči je znát vliv Ravela, a i když byl o tři roky mladší, byl Ralph jeho žák. Od tohoto orchestru už jsou na světě další dvě CD s filmovou hudbou, a možná, že bude ještě další??? Snad ano, protože jeho hudbu mám opravdu rád.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.