přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
článek
Roland E-A7 - klávesový nástroj - aranžér
S workstationy, aranžéry a chytrými samohrajkami se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Máme na trhu pochopitelně drahé nástroje (Yamaha, Korg, Ketron...), které stojí kolem sta tisíc a každý hudebník si je nemůže dovolit.
celý článek

Milan Kopecký

 

Komentáře

celkový počet: 1

Country  Proč jsou novější modely zvukově stále horší?!?

     
 
 
&;
Proč jsou novější modely zvukově stále horší?!? | Country | 23.01. |
Starý dobrý VA 5-7 má nesrovnatelně profesionálnější - pevnější, muzikálnější, daleko přirozenější zvuk než novější BK nebo E-A7. To samé bohužel i Ketron, Korg a Yamaha - čím novější řada, tím tenčí, jalovější, lacinější zvuk celkově. Zejména při provozu live přes PA bedny a doplněno o živé nástroje a zpěvy. Proč tomu tak je, proč se dělají stále horší a horší digital převodníky, efekty a preampy, když už strop v kvalitě PCM samplů i FX jednotek byl někdy kolem roku 2000? Od té doby znějí v každém novějším šasi tytéž PCM vzorky (zvuky z nich) stále laciněji a hůře. Je to tak schválně nebo z důvodu úspory na všem a priority chrlení tohoto čínského šrotu v c co největším počtu za co nejnižší ceny? Je ještě vůbec něco moderního, ale se skvělým zvukem starých dobrých Rolandů VA 5-7, Ketronu X-1, Korgu PA-2x apod? Je mi z toho chinaplast mizerného zvuku i provedení úplně všeho z oží na trhu a absenci solidního nástroje s poctivým zvukem na jaké jsem byl zvyklý dříve (Moogy, Roland D-50, analog polysynty, kvalitní digitály viz jmenované výše) skutečně už na blití ...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.