muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
článek
Roland E-60
Firma Roland na konci prázdnin pro zákazníky připravila porci novinek v oblasti workstation aranžérů nesoucí označení E–50, E–60 a vrcholem série se stal Roland E–80. Zájemci o tuto kategorii kláves...
celý článek

Michal Tomek

 

Komentáře

celkový počet: 15

Pavel  Roland e-50
rudi  Re: Roland e-50
R.  Pozor! E-50 a 60 je hračka a recenze LŽE !!
Michal Tomek  Re: Pozor! E-50 a 60 je hračka a recenze LŽE !!
Pavel  e50
Michal Tomek  Re: e50
Richard  Re: Re: e50
Michal Tomek  Re: Re: Re: e50
milan  jsou dobry
marek  roland e 50
janka  Re: roland e 50
Baumgartner Petr  E50 zvuky a celková úroveň nástroje
Mirexx  Re: E50 zvuky a celková úroveň nástroje
Vladimir  Re: Re: E50 zvuky a celková úroveň nástroje
PETER  Re: Re: E50 zvuky a celková úroveň nástroje

     
 
 
&;
Roland e-50 | Pavel | 17.1.2007 |
První E-50 jsem reklamoval, jelikož se mu zbláznila elektronika (nešly doprovody a různě to na mne blikalo, jako na diskotéce),druhý E-50 (úplně jiný)mi teď leží na stole a nejde mu dotykový display.(No,kecal bych, občas tam něco přeskočí).Zvukově je to super nástroj, ale technicky stojí za h...., buď mám smůlu,nebo je E-50 pěknej šmejd. Přeberte si to jak chcete.
Re: Roland e-50 | rudi | 24.2.2010 |
debil je tenn co to kupil a kupi
Pozor! E-50 a 60 je hračka a recenze LŽE !! | R. | 28.2.2007 |
E-50 a 60 mají sice tisíce možností nastavení všeho možného, sqělý dotykový displej atd, ale mají mizerné zvuky pro profesionální využití nepoužitelné!!! Je to zvukově stejný základ jako EXR-3 až 7 nebo Yamaha PSR 300 až 500 řada, tj. pouze XG LITE kvalita!!! Za stejný peníz zní i Yamaha PSR-1500 nesrovnatelně líp, zvlášť na přehrávání midi songů. E-50 nemá ani pevný bas ani měkké výšky, spíše nekonkrétní zahuhlaný a jakoby rozbahněný zvuk (přes JBL boxy a kvalitní PA). Takže ten debil co tady napsal v recenzi, že E50 a 60 je jen odlehčená verze E-80 je nejspíš totálně hluchej.. E-80 má skutečně zvuky na úrovni Fantomu, taky lze vložit SRX karty atd, ale E50 a 60 s XG lite bych koupil max. synovi domů..
Re: Pozor! E-50 a 60 je hračka a recenze LŽE !! | Michal Tomek | 1.3.2007 |
Takže odpovídá ten "debil" co napsal tuto recenzi. Prosím krotit trochu slovník. Za debila se teda opravdu nepovažuju...
Pokud jste si ten test přečetl pozorně, tak jste jistě pochopil, že je psaný hlavně na E-80. S tím, že jsou okrajově zmíněné rozdíly nižších řad E-50 (respektive E-60). Délka testu je totiž omezena 9.000 znaky včetně mezer a vlézt se do této kvóty při popisu 3 nástrojů není lehké. Proto jsem se rozhodnul se zaměřit hlavně na nejvyšší model (E-80).
To, že E-50 a E-60 je odlehčená verze E-80, tak za tím si stojím. Tím jsem chtěl mimo jiné také říct, že samozřejmě nelze čekat od nástroje za 30.000,-Kč stejné kvality (jak zvukové, tak ve funkční výbavě) jako z nástroje za bezmála 100.000,-Kč... Mnohé však tyto nástroje společné mají (ať už jde o funkce, filozofii ovládání apod.) a proto jsem se rozhodl pro označení "odlehčená verze".
V jednom s Váma musím souhlasit. A to v tom, že pokud bych se v dané cenové kategorii (cca 30.000,-Kč) rozhodoval pro koupi nástroje, tak by volba opravdu padla zřejmě na Yamahu PSR-1500. Nebo bych spíš ještě něco málo došetřil a koupil PSR-3000. Ale to je můj osobní názor ovlivněný do jsité míry tím, že s nástroji značky Yamaha pracuji už víc než 10 let (PSR-620, PSR-2000, TYROS, TYROS 2). Pro zajištění objektivnosti je nutné však říci, že pokud za E-80 dáte 95.000,-Kč, tak vůči ní je cena E-50 (cca třetinová cena) adekvátní. To porovnávám tyto dva nástroje mezi sebou. Samozřejmě jinak by E-50 (ale i E-80) dopadla v porovnání s konkurencí (Yamaha, Korg, ...).
Roland E-80 opravdu spadá do kategorie profesionálních nástrojů (jak svými možnostmi, zvukovou kvalitou, cenou atd.). Od nástroje za 30.000,-Kč bych já teda úpřimně řečeno neočekával profesionální kvalitu. Stejně tak bych se neodvážil tvrdit o Yamaze PSR-1500, že jde o profesionální nástroj. U PSR-3000 bych jemně váhal použít toto označení a u TYROSu (a TYROSu 2) je toto zařezení mezi profi nástroje zase zcela na místě.
Jen tak na okraj. Pokud zde zmiňujete XG Lite, tak tímto termínem nelze vůbec hodnotit zvukovou kvalitu. Mimochodem Roland E-50 (E-60) samozřejmě XG Lite nemá. Má klasickou General MIDI Level 2 a GS. Je to stejné, jako byste se snažil tvrdit, že zvuková kvalita je GM. To nic o kvalitě daných zvuků neříká. Tento údaj říká "jen" jaké normě daný nástroj odpovídá (rozmístěním a přiřazením zvuků, bank, efektů, kontrolerů atd.). Můžete mít pak nástroj za 2.000,-Kč, který odpovídá normě GM a nástroj za 20.000,-Kč, který také odpovídá pouze normě GM. A zvuková kvalita těchto nástrojů, jak jistě chápete bude určitě rozdílná.
Když už jsme u té zvukové kvality, tak to je věc velmi subjektivní. Někomu se líbí to a jinému zase ono. Když už jste tady uváděl tu PSR-1500 jako srovnání, tak na E-50 jsem našel několik zvuků, které se mi více líbily, než na Yamaze. Naopak zase některé zvuky mi přišly subjektivně lepší z Yamahy. Je to všechno věcí názoru a otázka vkusu.
Proto než někoho označíte za debila, tak doporučuji sestudovat si, co to je General MIDI Level 1, General MIDI Level 2, GS, XG Lite, XG atd. A snažit se pochopit, že testy by měly být psány alespoň do určité míry objektivně. Proto se ve svých testech ne moc rád pouštím do hodnocení kvality zvuků. Spíše se zaměřuji na funkce a možnsoti. Ať si na zvuk každý udělá názor sám. Od toho je tam také k časopisu přikládáno CD se zvukovými ukázkami testovaných nástrojů. I když i tady je to omezeno kapacitou média, takže nelze čekat desítky zvukových ukázek u každého nástroje. To už nechávám opravdu na osobním posouzení každého, koho daný nástroj zaujal a kdo se ho rozhodne koupit.
Svůj názor jste samozřejmě vyjádřil. Já s ním do jisté míry souhlasit můžu. V něčem naopak souhlasit nelze. Ale k tomu tady ta diskuse pod článkama je... ;-)

Michal Tomek
www.midit.virt.cz
e50 | Pavel | 28.2.2007 |
Asi na tom něco bude, při přehrávání MIDI skladeb zní levnější Yamaha opravdu lépe.
Re: e50 | Michal Tomek | 1.3.2007 |
Otázka přehrávání MIDI skladeb je také otázkou optimalizace dané MIDI skladby na konkrétní nástroj.
Pokud si koupíte nebo někde stáhnete MIDI skladbu, která byla vytvořena a odladěna například na Korgu Pa60 a tam bude znít dobře, tak když bez jakýchkoliv úprav tuto skladbu přehrajete například na Yamaze PSR-1500, tak tam až tak dobře znít nemusí. Je to otázka například použití panelových zvuků konkrétního nástroje (které často znějí lépe než zvuky GM, GS, XG, ... sady), vyvážení poměrů hlasitostí mezi jednotlivými stopami atd.
Pokud budu konkrétní, tak MID, který si vytvořím na TYROSovi 2 (s využitím MEGA zvuků, SuperArticulation zvuků apod.), tak když tento MID spustím na Rolandu E-80, tak bude znít mírně řečeno divně (už jen třeba kvůli těm MEGA zvukům). Ale určitými úpravami jsem schopen docílit kýženého výsledku i při přehrávání na Rolandu E-80. Stejně to platí i naopak.
Takže posuzovat kvalitu nástroje podle toho, jak přehraje nějaký konkrétní MID soubor je trochu ošemetné.

Michal Tomek
www.midit.virt.cz
Re: Re: e50 | Richard | 4.3.2007 |
Vzal jsem si na jeden kšeft E-50, zpěvačka má tytéž midi skladby na své PSR 1500. Podotýkám, že jsem před tím upravil na E-50 všechny songy tak, že jsem každé jednotlivé stopě přiřadil nejlepší možný zvuk a efekty, které jsou na E-50 k dispozici. Výsledkem byl i tak o 2 třídy horší zvuk než na té PSR 1500. E-50 nemá skoro žádné výšky ani syté středy ani konkrétní pevné basy, a to ani na jednom nástroji nebo bicí sadě. Je to krám se zvukovou "kvalitou" na úrovni EXR 3 až 7, což je srovnatelné s Yamaha PSR 300 až 400, tedy nic pro profi ani poloprofi využití. Cenu na 30 tis. asi vytáhla spousta ovládacích vymožeností, dotykový displej atd, ale zvukový základ je skutečně mizerie. Úplně jsem se pobavil srovnáním některých zvuků, jejichž názvy jsou shodné s názvy patchů na mém Rolandu XP-30 (mimochodem ten má podle mě lepší zvuk než Juno G a Fantom Xa..) a přídavných kartách SR-JV, např. varhany "AllSkate" - na E-50 to zní hůř než nejhorší patch se zvukem varhan, který se dá na XP-30 vůbec najít...
Re: Re: Re: e50 | Michal Tomek | 4.3.2007 |
Máte pravdu, že cena u Rolandu E-50 je vytažená hlavně funkcemi a možnostmi. Zvuková kvalita pak za těmito parametry opravdu trochu pokulhává (v porovnání s konkurencí). Ale to je kompromis, který Roland zvolil. Pokud by to měl být nástroj se stejnou funkční výbavou (například "Guitar mode" produkuje dle mého názoru lepší kytary (hlavně doprovodné) než Yamaha PSR-1500 - spíše bych je přirovnal k MEGA zvukům kytar na PSR-3000) a se zvukem blížícím se kvalitou například k E-80 nebo alespoň Fantomu Xa, tak takovýto nástroj by pak nestál zřejmě 30.000,-Kč, ale mnohem více. Je to vždy něco za něco... Pokud Vám více vyhovuje zvuk a možnosti Yamahy PSR-1500, tak pak nevidím důvod, proč jste kupoval Rolanda E-50 a teď na něj jenom nadáváte... Přece nedám 30.000,-Kč za nástroj, o kterém nejsem přesvědčený, že mi bude vyhovovat. A jak už jsem napsal v příspěvku výše, tak v cenách kolem 30.000,-Kč bych opravdu neočekával profi (a snad ani poloprofi) kvalitu. Dle mého názoru, pokud chcete dnes nový a opravdu profi nástroj v kategorii "samohrajek" s ambicemi workstation, tak si to vyžádá investici řádově od 80.000,-Kč výše. Kategorii poloprofi bych orientačně cenově definoval cca od 40.000,-Kč.

Michal Tomek
www.midit.virt.cz
jsou dobry | milan | 27.7.2008 |
jsou to bomby jak žíví nastroj
roland e 50 | marek | 27.7.2008 |
roland e 50 zní velice živě super nastroj lidi musíte poslouchat ušima přes aparad to ma tlaky za ty prachy to stojí za to zvuky skvělí žadny psr nemaj takový zvuky hlavně ty voice hlasy to je boba se podívejte sami http://youtube.com/watch?v=BkI8K68c9E0&feature=related
Re: roland e 50 | janka | 7.5.2009 |
kupila som si roland e50,a neviem ako treba zapisat midi skladby na external memory card???vzdy mi stade zmiznu skladby.ako to treba robit?
E50 zvuky a celková úroveň nástroje | Baumgartner Petr | 2.5.2012 |
Koupil jsem si E50 Roland před cca 4 lety, hraju amatérsky, ale vybavení přes které pouštím nástroj na produkcích (plesy apod.) tenhle nástroj nevylepší. Je to za 30.000.- Kč a za ty peníze to taky hraje, porovnávat to s E80 na Yamahou Tayros opravdu nelze, profesionální nástroje jsou nad 60.000.- Kč
Zvuky bicích a basa jsou nekonkrétní,piáno není piáno, v podstatě jsem používal cca 10 zvůků pro pravou ruku a nakonec jsem E50 používal poslední 2 roky jako přehravač midi a hrál jsem do toho z 90% živě kytaru.
Včera jsem si objednal Roland bk5, přejdu z midi na mp3 a Mp3+CDG a přestože stojí pouze 20.000.- Kč má super zvuky piana,stringy,syntetyzátor a nabustřenou kytaru a saxofon co zní jako saxofon a E50 nechám na hraní svému vnoučkovi, dostal jsem ho k šedesátinám.
Hraju od 13 let ale tenhle nástroj a to uýž jsem měl 6 Rolandů je zvukově opravdu ze všech kláves,co jsem měl nejhorší a čím kvalitnější a silnější aparaturu jsem pořizoval, tím se nedostatky E50 ještě zesílily a co se týče kvality midifilů jsou obrovský rozdíly v kvalitě, ale E50 nepomůže nic, prostě to nikdy hrát nebude.
Petr
Re: E50 zvuky a celková úroveň nástroje | Mirexx | 21.4.2013 |
Nedavno som si kupil Roland E-80 a je to zvukovo naozaj BOMBA ! Neviem ako je zvukovo na tom E-50, ale moja E-80 má zvuky SUPER dobré.
Re: Re: E50 zvuky a celková úroveň nástroje | Vladimir | 21.5.2013 |
Dyť jak píšou nahoře, E-80 zvukově nelze srovnávat s E-50 nebo E-60 , tedy spíš opačne :-) E-80 znám je to profi nástroj super zvuky i možnosti.
Re: Re: E50 zvuky a celková úroveň nástroje | PETER | 21.8.2014 |
Zdravim,a to pane nepouživate mastering ktory tento nastroj ponuka,ked to bude hrat aj s master,aj Yamaha Tyros 4 na tento nastroj nema P

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.