muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
článek
Tak tady máme druhé kolo Superstar... I když honba po finalistech prvního kola téměř utichá, neodpustím si zmínit nahrávku Anety Langerové, která na mne před časem velmi zapůsobila (Aneta i...
celý článek

Jiří Regent

 
přidat názor

odpověď na tento názor

nahrávání | Martin Pospěch | 20.3.2005 |
Ahoj, mám jen připomínku k postupu snímání sborů. Při tomto popsaném postupu je opravdu nutné použít násobky vzdáleností mikrofonů od sebe a zdroje zvuku. Pokud to nedodržíte, vyrobíte si v nahrávce tzv. Hřebenový filtr! Obvzlášť, pokud bude nahrávku někdo poslouchat v Mono. V praxi to vypadá, jako by jste na grafickém ekvalizéru "postahovali" každé druhé frekvenční pásmo! (Příklad). Spíše jsem se setkal s postupem dát mikrofony alespoň k sobě, nejlépe přes sebe, ať jsou membrány co nejblíž u sebe. Tam je rozdíl ve zpoždění dopadu zvuku na jednotlivé membrány mikrofonu zanedbatelný.

Položky označené * musíte vyplnit!

* jméno: e-mail:
* titulek:

Redakce si vyhrazuje právo vymazat komentáře s vulgárním, rasistickým, sexuálním či jinak urážlivým podtextem, příspěvky odporující legislativě ČR a příspěvky obsahující odkazy, které vedou ke konkurenčním subjektům nebo jsou komerčního typu. Děkujeme za pochopení.

* text:
v textu můžete použít tyto html tagy: <b>bold</b>, <i>italic</i>, <u>underline</u>,
<a href="http://odkaz">název odkazu</a>
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.