muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat v muzikontaktu
v celém muzikontaktu
distributora značky
v názvu per. akce
Přidat kontakt
Chcete přidat kontakt, který není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
muzikontakt

Knihovna a archiv Pražské konzervatoře

Valdštejnská 14/158 (Pálffyovský palác), 11000, Praha 1, ČR
tel.: 257 535 432
web: oficiální stránky další stránky
 

KNIHOVNA A ARCHIV PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE (CZ Pk)
V knihovně a archivu se nachází rozsáhlý soubor starých rukopisů, autografů a tisků nejrůznějších hudebních žánrů. Jsou zde zastoupena pedagogická díla, symfonická, komorní, operní a církevní hudba, ale též soudobá díla. Kromě mnoha děl českých autorů je zde také soubor více než 5000 partitur zahraničních autorů ze střední části 20. století, deponovaný Hudebním informačním střediskem. Ke sbírce patří též rozsáhlý soubor zvukových nosičů – gramodesky, kazety, CD, válečky do fonografu a jiné. V archivu se také nachází vzácná sbírka korespondence, převážně známých osobností (Dvořák, Janáček, Kubelík, z těch světových např. Wagner, Liszt, Spohr a další).
Kromě možnosti vyhledávání v elektronickém katalogu na internetové stránce http://clavius.prgcons.cz/eng/baze.htm (anglicky) je možno již nyní prohlížet některé z nejvzácnějších historických dokumentů jako je partitura a klavírní výtah opery W.A. Mozarta Don Giovanni, která se nachází ve sbírkách této knihovny na internetové stránce http://www.manuscriptorium.com/ (anglicky).

Internet: http://www.prgcons.cz/renderDocument.php?documentID=57 (anglicky)


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.