muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat v muzikontaktu
v celém muzikontaktu
distributora značky
v názvu per. akce
Přidat kontakt
Chcete přidat kontakt, který není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
muzikontakt

CÍRKEVNÍ KONZERVATOŘ OPAVA

Beethovenova 1, 74601, Opava, ČR
GPS souřadnice: 49°56'13.256"N, 17°54'1.277"E
tel.: 553 714 257
web: oficiální stránky
 

Církevní konzervatoř Opava (CKO) je jedinou konzervatoří v ČR zaměřenou na duchovní hudbu. CKO přijímá žáky ke studiu HUDBY se zaměřením na:
• hru na varhany
• hru na klavír
• hru na cembalo
• sólový zpěv
• řízení sboru
• hru na dechové nástroje
• hru na strunné nástroje

Zvolený hlavní obor doplňují obory varhany, zpěv, řízení sboru a samozřejmě klavír, které se studují jako obligátní. Studium je šestileté, zakončené absolutoriem (titul DiS.). Studovat lze denní i kombinovanou formou.
Při CKO pracují 3 pěvecké sbory: smíšený pěvecký sbor Laudate Dominum, komorní sbor a gregoriánská schola Bonifantes Opavienses. Opavská konzervatoř se podílí na řadě kulturních akcí města Opavy, výrazná je také kooperace se Slezským divadlem v Opavě, kde studenti konzervatoře pravidelně vystupují jako sólisté (v menších rolích) či jako sboroví zpěváci. Významná je i spolu-práce s ostatními konzervatořemi v ČR i v zahraničí, stejně tak spolupracuje konzervatoř s předními hudebními osobnostmi i institucemi, pořádá kurzy a semináře, např. kurzy gregoriánského chorálu, interpretační kurzy barokní hudby, varhanní interpretační kurzy, apod. Studenti koncertně vystupují v rámci festivalů po celé ČR, na Slovensku, ale i v Rakousku, Německu, Polsku a Francii.
Absolvent CKO může díky pedagog. způsobilosti získané v 5. a 6. ročníku působit jako pedagog uměleckých předmětů v ZUŠ, SOŠ i v konzervatoři. Uplatní se jako výkonný umělec, komorní nebo sólový hráč, sbormistr či korepetitor. Je výborně připraven pro VŠ studium, zvláště pro školy umělec. směru (AMU, JAMU), muzikologie, hudební pedagogiky, aj.
Budova školy se nachází v rekonstruovaných prostorách historického objektu. Učebny jsou nově a kvalitně vybaveny, budova má bezbariérový přístup, připojení k internetu a kvalitní audiovizuální techniku. Studentům je poskytováno ubytování v novém domově mládeže ve 2. patře budovy. Pokoje jsou 2-4lůžkové s vl. soc. zařízení, přípojku k internetu i TV.V DM jsou dále 2 vybavené kuchyňky, společ. místnost.
Školné se na CKO neplatí. Stejné podmínky pro přijetí platí i pro studenty ze Slovenska a dalších zemí EU. Škola je ekumenicky otevřená. Den otevřených dveří: čtvrtek 13. 10. 2011 a středa 9. 11. 2011. Školu lze navštívit také kdykoliv po předchozí telefonické domluvě. Talentové zkoušky: čtvrtek 19. 1. 2012 a středa 11. 4. 2012.

Církevní konzervatoř Opava
Beethovenova 1, 746 01 Opava
tel.: 553 714 257, 731 625 797
e-mail: info@konzervator.cz
www.konzervator.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.