muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

Musica animata

Velké vokálně instrumentální soubory (<:voc+inst)
Třebíč (Vysočina)
URL:
web: oficiální stránky
 

biografie
Musica animata - hudba živá, oživující, vzbuzující zájem. Hudba s hlubokým duchovním obsahem, hudba kvalitní a kvalitně provedená, hudba navzájem spojující lidi různých povah, s různým pohledem na svět, hudba jako nezasloužený dar, hudba jako poděkování jejímu Dárci. To je krédo třebíčského mnohogeneračního hudebního souboru, zabývajícího se ponejvíce interpretací duchovní hudby období baroka a nově i soudobou multižánrovou tvorbou. Musica animata je hudební soubor z Třebíče a širokého okolí, který v různých transformacích působí na Třebíčsku již přes třicet let. Zabývá se výhradně duchovní hudbou, převážně klasického charakteru. Sborový repertoár zahrnuje díla z per autorů, jako jsou J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, W. A. Mozart, F. X. Brixi, J. J. Ryba, J. I. Tůma, J. Pavlica a další.
V letech 2000 a 2001 soubor vybočil z tradičního okruhu barokních a klasicistních děl a věnoval se žánru na první pohled zcela odlišnému. Po ročním studiu uváděl ve spolupráci se skupinou Archa po celé republice rockové pašije Adriana Snella „The Man“. Muzikál měl dvacet devět repríz.
Händelovo oratorium Mesiáš soubor studoval od ledna r. 2002. Do roku 2004 je provedl celkem na 34 koncertech po celém kraji i na vzdálenějších místech. Nejvýznamnější vystoupení bylo v rámci mezinárodního festivalu „Grande Musica in Chiesa“ v Římě v roce 2003. Mezi úspěšná provedení lze řadit i koncerty v Praze a v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla. V dubnu roku 2009 získal sbor stříbrnou medaili v mezinárodní pěvecké soutěži Musica religiosa v Olomouci.
Rozsáhlou pětihlasou kantátu G. F. Händela Dixit Dominus soubor prováděl v letech 2006 a 2007. Léta 2008 a 2009 soubor prováděl Vivaldiho kantáty Gloria a Magnificat. Hudební soubor Musica animata byl také v letech 2010 - 2011 účastníkem projektu „Symphonic artrock music“ HARMONIA LAUDES, na kterém spolupracoval s pěveckým sborem Santini z Telče, rockovými skupinami Archa a Yetti Rock a dalšími muzikanty. Velkým úspěchem byly koncerty v Třebíči, Telči a Náměšti nad Oslavou, Velehradu, Brtnici a Moravském Krumlově, při kterých zazněla ve své světové premiéře díla Charlese Norwella. Občanské sdružení Musica animata bylo také jedním z organizátorů ojedinělého amatérského projektu, při kterém ve dvou posledních letech zaznělo na celkem 15 tuzemských a jednom zahraničním koncertu slavné Mozartovo REQUEIM v podání bezmála stovky hudebníků a zpěváků. V letech 2011 a 2012 prováděl soubor skvělou Handelovu kantátu Te Deum a další roky byly již ve znamení Missy brevis Jiřího Pavlicy. Nejvýznamnější vystoupení byl doprovod pontifikální mše svaté 27.9.2015 na náměstí v Křižanově při příležitosti slavnosti Odhalení památníku sv. Zdislavy, kde se sbor měl možnost osobně setkat i s Jiřím Pavlicou. Duchovně hudební setkání se zpěvy z Taizé v říjnu 2015 se setkalo s takovým ohlasem, že je již teď naplánován termín v příštím roce.
Sbor rád přijme nové zpěvačky i zpěváky se zdravým hlasem, odvahou překonat vlastní hranice, odpovědností za společné dílo a touhou předávat krásu hudby posluchačům. Za to nabízí nevšední vhled do velkolepého světa hudby ze strany tvůrce a interpreta, (který je mnohonásobně hlubší, než na straně pouhého hudebního konzumu) a společenství stejně nadšených lidí, kteří spolu dohromady tvoří díla přesahující jejich individuální schopnosti.
Sbor i orchestr připravují pro své posluchače ještě nejedno překvapení. Bohužel se nové náročné projekty neobejdou bez finanční pomoci ochotných lidí a sponzorů. I když je stav sborové pokladny nad nulou, hudebníci neustále doufají v pomoc podnikatelů, kteří dokáží ocenit hodnotu této menšinové amatérské kultury.
Funkci odborných poradců zastávají Veronika Hrůzová a Libor Komárek, manažerem a dirigentem souboru je Karel Tomek. Více informací najdete na www.animata.cz

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.