muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

HEJČ MICHAEL

housle
pop / vážná hudba
URL:
web: oficiální stránky facebook myspace
 

biografie
Michael se narodil 10. ledna 1983 v Praze. Od roku 1988 začal aktivně studovat hru na housle. Navštěvoval Základní uměleckou školu, kdy se v průbehu studia (v roce 1992) zúčastnil celostátní houslové soutěže, na které získal 3. místo. Přitom také několikrát vystupoval v Rakousku. V roce 1998 byl přijat na pražskou konzervatoř s klasickou hrou na housle, kde mu ješte kromě houslí přibyla hra na klarinet, klavír a flétnu.
O pět let později se zúčastnil mezinárodní soutěže Yamaha 2003, kde se umístil na 1. místě v oboru houslí a tentýž rok uspěšně odmaturoval. Ve studiu pokračoval na Vyšší odborné škole hudební a diplomovou práci věnoval housliste Vanesse Mae.
V roce 2001 se seznamuje i s jiným žánrem než je klasický a začíná se věnovat také hudbě populární. Prvním popudem se pro něj stává společný duet s tureckou zpěvačkou Asli. Následuje spolupráce s Richardem Pachmanem na jeho albech a poté i společné absolvování vánočního turné 2003 a multimediálních koncertů v klubu Lávka a na Křižíkově fontáně.
V letech 2004 a 2005 měl společné turné po Bulharsku s Petrou Janů, Martinem Maxou, Laďou Kerndlem, Terezou Kerndlovou a Jarkem Šimkem. O dva roky později hostoval na CD Hynka Tomma „To jsem já“, kde vytvořili několik duetů. Michael také vystupoval s Michaelem Burianem, Viktorem Dykem, americkou rockopera zpěvačkou Eyedelism, Zuzou Novou a Vladimírem Hronem. Mimo jiné Michael patří mezi ikony české módy. V roce 2007 získal Oscara Melnice módy. Na konci roku 2007 vyšlo jeho debutové album pod nazvem „Hejčkání“.
V roce 2008 dvakrát úspěšně zahrál pro 18 000 diváků v pražské O2 Areně a to na Sensation White party a na koncertu Paul van Dyka a tím se stal historicky prvním houslistou na světě, který na takových akcích účinkoval.
Na začátku roku 2009 během spolupráce s přednim českým DJ Michaelem Burianem vyšla zremixovaná skladba Vltava, která se posléze stala hitem no. 1 nejen v českých, ale i zahraničních klubech a rádiích. V červnu téhož roku měl tu čest vystoupit na prknech Národniho divadla v Praze.
V současné době se Michael intenzívně věnuje přípravě nového tanečního alba…

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.