muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

Brožková Pospíšilová Eliška, MgA.

Klarinet (cl)
Říčany
URL:
 

biografie
Vystudovala jsem Pražskou Konzervatoř, obor hra na klarinet u profesorky Ludmily Peterkové, Jana Brabce a Petra Čápa, dále komorní hru u profesora Miroslava Plechatého a basklarinet u Jiřího Stárka.Klarinet také studovala u profesora Valtera Vítka. Ve studiu obor hra na klarinet jsem pokračovala na pražské HAMU u profesorů Jiřího Hlaváče a Vlastimila Mareše, dále jsem studovala komorní hru u profesora Štěpána Koutníka.

Absolvovala jsem kurzy a konsultace: Mezinárodní klarinetový festival Žirovnice-Jiří Hlaváč,Valter Vítek,Petr Čáp,Francouzsko-česká hudební akademie-Michel Raison, Music festival Schleswig-Holstein- masterclass u Sabine Meyer a Reinera Wehle, Masterclass u Charlese Neidicha , Masterclass u Milana Řeřichy , konzultace u Irvina Venyše, Karla Dohnala a u Jindřicha Pavliše.

Již v raném mládí jsem se zůčastnila mnoha soutěží například Ústřední kolo soutěže Základních uměleckých škol Uničov,(1.místo), Concertino Praga(2. místo), Mezinárodní soutěž ,,K.Ditters a hudební klasicismus''(1.místo) ,, „Anglo-Czechoslovak trust'' Londýn(2. místo, ,,Young Artist Competition ICA'',Tokio-náhradník pro finále. Zůčastnila jsem se též soutěží v komorní hře, jako členka klarinetového kvartetu například Ústřední kolo soutěže Základních uměleckých škol, Vysoké Mýto ( 1. místo), Duškova soutěž (1.místo , 2.místo).

Koncertovala jsem ve Švédsku, Velké Británii, Francii, Německu- turné ,,Rock Meets Classic" s rockovými hvězdami L.Grammem, B.Kimballem a D.Mc Caffertym, Byla jsem sólo klarinetistka mezinárodního multimediálního projektu Lewron Orchestra "Olza" známého skladatele Leška Wronky. Sólově vystoupila s Filharmonií Bohuslava Martinů,,Talentinum" Zlín. Hostovala jsem v Severočeské filharmonii Teplice. Sólově vystoupila ve známé Royald festival hall a v St.Andrews church v Londýně.Spolupracuji s českými nadějnými skladateli např. J.Fila, K.Horká, hrála jsem premiéru skladby Jana Fily "Z temnoty světlo" pro klarinet sólo na ,,Dnech soudobé hudby'' Praha. Nahrávám pro Český rozhlas, například projekt ,,Říhova klarinetová škola spolu s klavíristou Danielem Wiesnerem nebo nahrávka 4 skladby pro klarinet a klavír od Karla Reinera,s klavíristou Martinem Levickým.

Jsem zakladatelkou a členkou tria Emida se sopranistkou Miroslavou Časarovou a klaviristou Danielem Wiesnerem.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.