muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

LONGITAL (SK)

Ostatní dua (2:var)
ambient / folk / pop / world music / elektronika, Bratislava (Slovensko)
URL:
web: oficiální stránky facebook twitter youtube myspace
 

sestava
Longital sú traja zvukoví cestovatelia: Shina (spev, basgitara), Daniel Salontay (spev, gitara, slák) a virtuálny elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop, Lemur Jazz Mutant, organická elektronika, zvuky prostredia, loopy, sample). Koncert Longital je strhujúcou dávkou energie, hudobných farieb, slov a obrazov. Longital hrajú osobnú hudbu ktorá upokojuje myseľ a hýbe telom.

biografie
univerzální soundtrack ke snění
barevná oduševnělá elektronika
krajina malovaná kytarou s bezpražcovými basovými cestičkami
hlasy vycházející ze srdce
neobyčejná hudba s vlastním názorem

Longital jsou dva zvukoví cestovatelé Shina (zpěv a basa) a Daniel Salontay (zpěv, kytara, smyčec), za podpory elektronického spoluhráče - laptop Xi Di Nim (organická elektronika, zvuky prostředí, loopy, samply). Longital je poetická výprava na elektrických psech do neznámých zemí. Nevidíte violoncello na pódiu? Nedivte se, to jezdí smyčec po kytaře. Koncerty příležitostně vizuálně dotváří VJ Kufrík Brother.

Longital vznikl v roce 2001 v Bratislavě. Atmosféra místa na křižovatce kultur a vlivů ovlivnila nadžánrový zvuk skupiny, prolínání písně a experimentu, elektroniky a akustiky. Longital je starý název skály Dlhé diely, na které členové skupiny žijí. Skupina vydává alba na vlastním labelu Slnko records.

koncerty
>>>turné 2002-2006 : Slovensko, Česká republika, Polsko, Irsko, Švýcarsko, Francie, Německo
>>>samostatné klubové koncerty v zahraničí (výběr): UK - London (Cargo, Play, Spitz, Big chill bar) / FIN - Turku / RU - Moskva, St. Petersburg/ HU - Budapešť, Györ, Szeged / Rakousko
>>>festivaly (výběr): UK - The Big Chill (2005) / SK - Pohoda (2001-2006) / Ie - International Guitar festival Clonakilty (2006) / HU - Mediawave (2005) / CZ - United Islands of Prague (2004,2006), Colors of Ostrava (2003,2006) / Fr - Les Oreilles en Pointe (2006)

Longital se potkávali na pódiích s Moloko, Ralph Myerz, Tujiko Noriko, Lali Puna, The Levellers, Bell X1, Tychonaut, Black, Claire Di Terzi, Medeski-Martin-Wood, Susanne and the Magic Orchestra. Glen Hansard nabídl skupině předskakovat koncerty The Frames v části jejich evropského turné – v ČR a Rakousku. Na Slovensko pozvali Longital na turné Ninu Hynes.

Nahrávky (v minulosti pod názvem Dlhé diely)
September (2001) - Šinadisk (2001) - Tu (2002) - Šina In Virgo (2003) - Sveta diely (2004)
V říjnu 2006 vydali Longital nové album s názvem « Výprava/Voyage ». Shina a Daniel chtěli nahrát album, které by probouzelo představivost, vyvolávalo obrazy a hlavně, které by se stalo věrným a spolehlivým přítelem – vezme vás na krásná místa a nikdy vás nezklame.

Longital remix skladby „Everything is Under Control” britské dvojice Coldcut vybral Matt Black/Ninja Tune mezi 10 nejlepších v soutěži Ableton Live.

 
blog
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

longital_marseille

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.