muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

WAIT

crossover / rock / poprock / hard & heavy, Staré Ždánice (Pardubický kraj)
URL:
web: oficiální stránky facebook myspace soundcloud bandzone
 

sestava
Martina Panchártková (lead vocals)
Ivan Kučera (bass guitar, backing vocals)
Pavel Herynk (guitars)
Jaroslav Samek (drums)
Aleš Roubal (guitars)
Matouš Borecký (bass - alternace s Ivanem)

biografie
Skupina WAIT vznikla v roce 2008 v Hradci Králové. Založil ji baskytarista a autor většiny skladeb Ivan Kučera a v současnou stabilní sestavu kromě něj tvoří zpěvačka Martina Panchártková, příznivci milovaný bubeník Jaroslav Samek aka. Mr. Piggs, známý svým brutálním plnovousem a fascinací prasátky a nakonec kytarista a textař Pavel Herynk.

WAIT absolvoval nespočet vystoupení na především v klubech a na festivalech a tím si vybudoval povědomí u mnoha příznivců a v roce 2014 natočila kapela první CD “Wait for Me”
Tohle album bylo pokřtěno na jaře 2015 před 3200 diváky v pražském Fóru Karlín v rámci tour s legendární kapelou Škwor a jeho kmotry byli Honza Toužimský a Daniel Krob.

CD je složena z autorských písní zpívaných v angličtině, vzniklo v Sound Art Studiu Dana Škráška a produkoval ho Ivan Kučera.

Po ukončení nahrávání proběhly v kapele personální změny v podobě odchodu kytaristy Vládi Šrámka a bubeníka Tomáše Votavy, které pak vykrystalizovaly v současnou sestavu. Ivan oslovil nejprve Jardu Samka, svého bývalého spoluhráče z legendární hradecké kapely Distorze, která byla zkraje devadesátých let považována za jednu z nejtvrdších a hráčsky vyspělých kapel.

V lednu 2015 se přidal kytarista Pavel Herynk, který s Ivanem působil ve skupině Beautiful Losers, a také spolu a včetně Jardy Samka zažili divoká a neopakovatelná devadesátá léta na společných koncertech kapel Anachronic (kde v té době s Pavlem působil i dnes velmi populární hitmaker Michal Hrůza) a právě hradecké Distorze. Pavel navíc v devadesátých letech hrál v česko-americké kapele Wild Palms frontmana Gradyho Harrise, která v té době byla klubovou legendou.

Nejnovější členkou kapely je zpěvačka Martina Panchártková, která nahradila Alenu Drtinovou nejprve jako záskok a od dubna 2016 již jako plnohodnotný člen WAIT.

V prosinci 2016 vyšla druhá deska nazvaná „Life Game“ podle titulní písně alba. Na desce odvedl maximální producentský výkon Ivan Kučera, a hráčsky i všichni členové kapely, včetně bývalé frontmanky Aleny Drtinové, která tímto ukončila ze soukromých důvodů své působení ve WAIT a kterou už plně nahradila Martina Panchártková.

CD Life Game kapela pokřtila na krásném koncertě v pražském Lucerna Music Baru – kmotry desky byli Michal Hrůza a Daniel Škrášek.

Po období intenzivního zkoušení skupina WAIT vystupuje od jara 2015 do současnosti na mnoho klubových a festivalových akcích.

WAIT absolvoval celkem 3 části turné „Hledání Identity“ jako speciální host skupiny Škwor. Kapela odehrála koncerty v klubech i velkých sálech po celé ČR ale zároveň v této době WAIT provázely různé komplikace, především velmi vážné zranění zpěvačky Aleny Drtinové na vystoupení v UFFO klubu v Trutnově a poškození ramenních vazů bubeníka Jardy Samka.

V obou případech skupině pomohli náhradníci – zpěvačka Dargi a bubeník Jirka Pešek, díky kterým WAIT mohl pokračovat v turné a při letních festivalových a klubových vystoupeních.

WAIT vystoupil také na prestižním festivalu Masters of Rock 2016 a 2017, kapela i fanoušci si koncert maximálně užili a vytvořili úžasnou atmosféru. Budeme vystupovat i na “Masters” 2018.

Na YouTube můžete vidět několik videoklipů WAIT ke skladbám „Modelka“ „Horoskop“ „Hate You“ a „Perfect Liar“ a Lyrics Video ke skladbě „When You Sleep“

V prosinci 2016 WAIT oslovila renomovaná agentura Metal Music Bookings (UK) se kterou jsme dohodli spolupráci a plánujeme akce na rok 2017. (pro ČR a SK si kapela vyhradila právo na vlastní booking nad rámec spolupráce s agenturou MMB)

Aktuálně jedeme koncerty “2018”.

BIO:

Ivan Kučera

Baskytara, aranže, texty, vokály, samples
Předchozí skupiny: -123 min..., Distorze, N.V.U. Survive, Claim, Beautiful Losers, Nová Bára, Sir Morfius,

Martina Panchártková

Zpěv,
Předchozí skupiny: Rayne, Acoustic Band

Pavel Herynk

Kytary, texty
Předchozí skupiny: Beautiful Losers, Wild Palms, Anachronic,

Jaroslav Samek

Bicí
Předchozí skupiny: Distorze, RSC, Trial,

Aleš Roubal

Lead Guitar

Matouš Borecký

Bass - alternuje s Ivanem

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

WaitBackdrop

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.