muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

PORUBIAK Jiří

Basklarinet (bcl)
Zlín (Zlínský kraj)
URL:
web: oficiální stránky
 

biografie
člen Filharmonie B. Martinů a Colour Bass Duo - bcl.Jiří Porubiak, pno. Lukáš Michel
Narodil se r. 1973 v Ostrově nad Ohří, kde získal základy klarinetové hry ve třídě učitele Vlastislava Mareše. Je absolventem Konzervatoře v Teplicích v Čechách z klarinetové třídy prof.Miroslava Malečka. Po úspěšném studiu na konzervatoři pokračoval v Institutu pro umělecká studia Ostravské university ve třídě doc.Valtra Vítka, které zakončil sólovým koncertem s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Po absolutoriu v Ostravě byl přijat do Filharmonie Bohuslava Martinu (FBM), kde působí doposud.

Během svých studií se zúčastnil řady interpretačních klarinetových a basklarinetových kurzů (Žirovnice, Kostelec nad Černými lesy, Telč, Ostrava, Brno aj.), a také soutěží – Soutěž konzervatoří (3.místo), účast v 1.kole Pražského jara, The First Henri Selmer Bass Clarinet Competition in Rotterdam (2.místo).

V současné době se specializuje na netradiční sólový nástroj jako je basklarinet.Doposud provedl již řadu sólových recitálů se souborem Colour Bass Duo (basklarinet, klavír).

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.