muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Nantokanaru

alternativa / seattle sound / nu metal / grunge / progressive / experimental / hard & heavy
URL:
web: oficiální stránky facebook instagram youtube bandzone
 

sestava
Igor Pruša: hudba, text, kytara
Derek Saxenmeyer: hudba, text, kytara, produkce
Filip Vlček: zpěv
Vítek Kraváček: basa
Michal Grepl: bicí

biografie
NANTOKANARU je česko-americká alternativně-rocková kapela založená v roce 2007 klasickým kytaristou a japanologem Igorem Prušou. Nantokanaru se zapsalo do podvědomí českého publika osobitě pojatou živou performancí: členové kapely vystupují výhradně v tmavých oblecích a jejich vystoupení doprovází extravagantní Go Go tanečník. Jejich první album He Who Dances With Swans z roku 2008 zvolil Musicserver.cz nejlepším debutem roku, a ve stejném roce vyhrává kapela i celonárodní hudební soutěž Jack Daniels Music. Následně kapela odletěla do amerického Nashvillu, kde nahrála nový materiál s producentem Davidem Barbem (Deerhunter, R.E.M.). V roce 2012 nahrává Nantokanaru ve studiu SONO pětipísňové EP She Who Plays Shadows, ale kapela záhy pozastavuje činnost, protože Igor se v mezičase přestěhoval do Tokia, kde pracoval na svém druhém doktorátu o mediálních skandálech.

O deset let později se Nantokanaru vrací na scénu se zbrusu novým materiálem a pozměněnou sestavou. Kytaristé Igor Pruša a Derek Saxenmeyer píšou hudbu a texty, rytmickou sekci tvoří bubeník Michal Grepl a baskytarista Vít Kraváček z kapely Poletíme?, a na post hlavního zpěváka přichází Filip Vlček z kapely John Wolfhooker. Nová sestava pokračuje v rozvíjení nekonvenčního přístupu, ve kterém se mísí syrové emoce, hudební experiment a japonská symbolika.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Nantokanaru comeback 2022

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.