muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

Isha Trio

Komorní vokálně instrumentální soubory různého zaměření (voc+inst)
URL:
web: oficiální stránky
 

biografie
Sára Medková/Žalčíková - klavír, sara@ishatrio.cz

ISHA trio bylo založeno v roce 2007 na půdě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Soubor vystupuje v obsazení: Lucie Rozsnyó - soprán, Jana Pavlíčková - flétna, Sára Žalčíková - klavír. Jedná se o velmi mladé těleso s věkovým průměrem kolem 30-ti let. Repertoár ISHA tria zahrnuje skladby od baroka až po hudbu soudobou, na kterou se soubor specializuje.

Členky tria získaly ocenění na mnoha mezinárodních soutěžích v sólové i komorní hře (Anglo-Czechoslovak Trust, Anglie; Concorso P. Argento, Itálie; YAMAHA, ČR; Mezinárodní interpretační soutěž Leoše Janáčka, ČR; Mezinárodní soutěž J. Suka, ČR…) a jako sólistky vystupují s předními českými i zahraničními tělesy.

ISHA trio vystoupilo na mnoha koncertních podiích v České republice, zemích Evropy i USA a na hudebních festivalech jako Setkávání nové hudby Plus (Brno, 2009), 43. sezóně sdružení Přítomnost (Praha, 2010), California Institute of the Arts (Los Angeles, 2009), Charterhouse International Music Festival (Godalming, 2010), Audio Art (Krakow 2011), Mezinárodní hudební festival Janáček Brno 2012, Mezinárodní hudební festival Leoš Janáček: Life, Work, & Contribution (Texas, 2013), Smetanovské dny (Plzeň, 2013), Moravský podzim (Brno, 2013).

Na podzim 2011 natočily své první CD s názvem Ancient Stories, které se setkalo s pozitivním ohlasem u publika i kritiky (viz přiložené recenze), v roce 2012 byl uveden medailon souboru v rámci vysílání ČRO Vltava.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.