přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

By The Way

punkrock / poprock, Slaný (Středočeský kraj)
URL:
web: facebook youtube
 

sestava
Kytara, Zpěv - Jerry
Baskytara, Vokály - Kuba
Bicí, Vokály - Max

biografie
Slánská kapela By The Way byla jen tak mimochodem založena 11. 11. 2011 a zhruba po třech dnech existence dostala formát, který zachovala dodnes. Tedy co se stylu hudby týče. Žánrově je možné By The Way zařadit mezi punk-rock.
By The Way hrají písničky výhradně z vlastní produkce. Do roku 2016 v anglickém jazyce, od roku 2016 v jazyce českém a neradi se nechávají zaškatulkovat.

Říkají: „hraní nás, jen tak mimochodem baví“

Koncept hudby byl již zpočátku postaven na trojici nástrojů. Vedle zakládajících členů, kterými jsou Jaroslav “Jerry” Grulich – kytara, zpěv a Michal “Max” Pospíchal - bicí, pak v kapele působí ještě Jakub Janda - baskytara.
Veřejné vystupování By The Way odstartoval první koncert 27. 4. 2012 ve Slaném. Od té doby kapela aktivně hraje v hudebních klubech a na open-air festivalech. Únor 2014 byl pro By The Way přelomový. Ve studiu „Propast“ nahráli své historicky první EP (demo) s šesticí písniček - In The Club, New York, My Star Will Never Fall, Virign‘s Love a Sunrise. V návaznosti na to začali By The Way koncertovat v prestižních klubech jako je Hard Rock Café nebo Lucerna Music Bar.
Dalším historickým milníkem byl přelom srpna a září 2014, kdy By The Way nahrávají své první oficiální album Get 'Em All s 12 písničkami a dvěma video klipy v nahrávacím studiu TdB Production. Následoval velmi povedený křest debutového CD, které pokřtily kapely Rybičky 48 a Dilemma In Cinema. V návaznosti na vydání alba byla kapela pozvána na rozhovory v rádiích a některé songy byly zařazeny do různých soutěží a hitparád rádiových i televizních stanic. Nejlépe zabodovala píseň In The Club, která se v tisícím vydání hitparády na rádiu RELAX umístila na prvním místě. Následovala soutěž „Naděje“ rádia Beat, kdy stejná píseň obsadila vynikající 3. místo. Toto umístění otevřelo By The Way cestu do rádia Beat k rozhovoru a uveřejnění dalších dvou songů.
V současnosti By The Way připravují turné po klubech a letních festivalech. Od konce roku 2015 navíc skládají písně v českém jazyce. S těmi se zúčastnili hudební soutěže Skutečná liga 2016, která je pořádána portálem MusicMap.tv, kde obsadili skvělé 6-té místo.
Nezahálejí ani na poli tvorby a již dnes si můžete poslechnout tři nové české songy vydané na EP 21. Zároveň se můžete těšit na vydání druhého plnohodnotného CD, které kapela předpokládá vydat do konce roku 2017. Na vybraných akcích tohoto roku bude možné některé písně z připravovaného CD slyšet naživo.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 10       celkem hodnoceno: 1x
galerie

Logo BTW - white

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.