muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Act of God

metal / hard & heavy, Liberec (Liberecký kraj)
URL:
web: oficiální stránky facebook bandzone
 

sestava
Anna Burianová - zpěv
Martin Hrachovec - kytara, zpěv
Tomáš Ráček - kytara
Martin Hroněk - Basa
Petr Prskavec - Bicí

biografie
Act of God je česká melodic-metalová kapela, založená v Liberci roku 2001. První album „Hořící kříže“ bylo vydáno v roce 2003. Od vydání druhého alba „…časem zapomenutí…“ se dle kritiků kapela drží mezi špičkou české melodické metalové scény. Kapela za dobu své existence prošla několika personálními změnami, v současnosti funguje ve složení Anna Burianová - zpěv, Martin Hrachovec – kytara, zpěv, Tomáš Ráček – kytara, Martin Hroněk – basa, Petr Prskavec – bicí.

Značný vliv na hudbu Act of God mají ostrý soprán Anny Burianové a nadrzle punkový zpěv Martina Hrachovce, které před sebou hrnou těžké a rychlé kytary, klávesové plochy a burácející rytmika.

První roky

(2000-2003)

Původní kapela byla založena v Liberci v roce 2001 Tomášem Ráčkem (kytara), Jakubem Gruntem (basa) a Martinem Hrachovcem (kytara). V polovině roku 2001 se ke kapele přidal Martin Kocian (bicí). První vystoupení kapela odehrála 25 Července 2001 na oslavě narozenin v Hrádku nad Nisou. V srpnu 2001 se přidal ještě klávesista Eduard Smola. Kapela v tomto složení hrála v okolí Liberce až do začátku roku 2003, někdy i v roli předskokana kapel jako Krleš, Pikodeath nebo Black Pearl.

První album

(2003-2005)

Ještě než kapela začala nahrávat první album, zkoušela nějaký čas na postu zpěvačky Evu Novákovou, která se nakonec na nahrávce sice objevila, ale pouze jako host ve skladbě Inferno Head. V srpnu 2003 kapela vydala první album s názvem „Hořící kříže“. Koncerty na podporu alba přivedly kapelu poprvé na cesty po celé republice se zastávkami v Praze, Ostravě, Plzni atd. Album naneštěstí ihned po vydání u kritiků propadlo a proto byla většina skladeb z něj nechána stranou a po roce 2005 se už nikdy nehrála. Jedinou vyjímkou je píseň „Černý zvíře“ ,která byla několikrát hrána na koncertech v roce 2015 jako připomínka počátků skupiny. Během koncertování k albu „Hořící kříže“ začal být kladen větší důraz na klávesy Eduarda Smoly.„..Časem zapomenutí…dokonale“

(2005-2007)

Na konci roku 2004 se kapela dohodla na trvalém angažování zpěvačky. Proto byla v první polovině roku 2005 přijata Anna Burianová a zároveň byly zahájeny přípravy na nové album. Nahráno bylo během listopadu a prosince 2005 a přestože bylo mnohem více dbáno na jeho produkci,vyšlo ještě tentýž rok. Výsledná deska „…časem zapomenutí…“ obsahovala i starší materiál. Skladby jako Rytíř, Historie z budoucnosti nebo Malleus Maleficarum byly připravovány již pro předchozí „Hořící kříže“, ale z nedostatku času nebyly tehdy nahrány. Celé album bylo tentokrát více ovlivněno klávesami,bylo i o dost blíž mainstreamovému zvuku a mělo textově jednotný koncept. Ačkoli byl tento fakt často kritizován fanoušky,u odborné kritiky se novinka dočkala vysokého hodnocení.

Vzestup a pád…

(2007)

Během koncertování k albu „…časem zapomenutí…“ v roce 2006 se hrálo opět po všech koutech republiky, včetně řady prestižních festivalů. Mnoho koncertů bylo domluveno i na rok 2007, ale… V polovině roku z rodinných důvodů odešel Eduard Smola a kompletní sestava tak odehrála už jen pár koncertů. Při ostatních vystoupeních zaskočila za klávesami Tereza Křiklánová. Situace v kapele tehdy nebyla dobrá. Z toho důvodu závěrem roku 2006 odešel i Martin Hrachovec a v lednu 2007 Act of God odehráli své poslední vystoupení.

Reunion?

(2009)

V roce 2009 se zakládající členové Martin Hrachovec (kytara) a Martin Kocián (bicí) dali opět dohromady a s novou sestavou nahráli EP „Stíny nad ránem“. V první polovině roku 2010 kapelu opustil Jan Rejmon (klávesy) a od té chvíle kapela vystupovala už pouze jako kvintet. V létě začal Martin Hrachovec připravovat nové album.

„Vzpomínky v zrcadlech“

(2011)

Kapela prodělala před nahráváním nového alba další personální změny. Martin Kocián byl vyhozen,na jeho místo byl přijat nadějný bubeník Petr Prskavec a vrátil se další zakládající člen Tomáš Ráček (kytara). Nové album „Vzpomínky v zrcadlech“,výhradně s materiálem Martina Hrachovce, bylo dokončeno ještě v prosinci 2010 a vydáno v březnu 2011. Novinka byla kritikou přijata ještě lepé než její předchůdce, ale absolutně se nepovedla podpora v podobě následujících vystoupení. Z podzimní části zbylo jen několik koncertů a zimní byly zrušeny úplně.

Nový začátek

(2012-2014)

Po vyřešení personálních peripetií, se do kapely vrátil hlas z alba „..časem zapomenutí…“ Anna Burianová. Act of God se rychle vrátili ke koncertování a snažili se podpořit ještě stále aktuální album „Vzpomínky v zrcadlech“ natočením videoklipu ke skladbě „Šílenství pro vlastní klid“. Kromě vlastních koncertů a účinkování na festivalech se objevili i coby předskokani kapel Terra Prima (ITA), Thunderbolt (NOR), Black Star (ITA) a dalších. K nahrávání se kapela vrátila v roce 2013 a nahrála dema několika skladeb. Snaha navázat na předchozí album se ale neukázala jako dobrá a tak se Act of God rozhodli nabrat úplně nový směr. V létě byl natočen singl „Look into face“ včetně videoklipu.

Konečně nové album!

(2015-současnost)

Na začátku roku 2015 přišel do kapely nový baskytarista Martin Hroněk (ex-Petr Kolář, Vilém Čok&By-pass, G-Bod). V té době Act of God zahájili přípravy na nové album. Během roku 2015 Martin Hrachovec a Martin Hroněk natočili šestnáct demo nahrávek,z kterých po půl roce,stráveném ve zkušebně,spatřilo světlo světa jedenáct nových skladeb. V porovnání s předchozími alby, toto vznikalo kolektivně, v naprosto uvolněné atmosféře,bylo nazpíváno pouze v anglickém jazyce a pod názvem „Deception of Freedom“ vyšlo 31.3 2016.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 9.5       celkem hodnoceno: 2x
galerie

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.